X


Eski BitMEX CEO’sundan Önemli Bitcoin (BTC) Açıklaması: Aman Dikkat!

Kripto ekosisteminin popüler isimlerinden eski BitMEX CEO’su Arthur Hayes, Bitcoin ile ilgili tahminlerini ve beklentilerini paylaştı.
13:01
27 Ocak 2022
Okuma Süresi: 2 Dakika

Kripto para ekosisteminin popüler isimlerinden olan eski BitMEX CEO’su Arthur Hayes, Bitcoin ile ilgili tahminlerini ve beklentilerini paylaştı. Buna ek olarak Hayes, FED’in enflasyonla mücadele şeklinden de şüphe duyduğunu ifade etti.

Bitcoin Fiyat Beklentisi

BitMEX kurucu ortağı Hayes, şu an için FED’in faiz yükseltmemesine rağmen Bitcoin fiyatında geri çekilmenin süreceğine inanıyor Bitcoin fiyatı Hayes’a göre 28.500 doları test etmeden yeni bir yükselişe başlamayacak. Dolayısıyla Hayes’ın açıklamalarına göre yatırımcıların temkinli olmasında fayda var.

BitMEX’in Crypto Trader Digest tarafından yayınlanan “Bottomless” başlıklı son gönderisinde eski CEO, kripto para birimlerinin dünyadaki son serbest piyasa olduğunu dile getirdi. Bu noktada Hayes, merkez bankalarının para basma politikasını eleştirdi.

Buna ek olarak FED’in faizi arttırmama kararına da değindi ve Mart ayında artması beklenen faizlerle birlikte hem diğer varlıklarda hem de kripto para birimlerinde daha fazla düşüşün gelebileceğini ifade etti. Ancak Hayes, Fed’in piyasayı alt üst etmeden faiz oranlarını yükseltip yükseltemeyeceğine dair şüphelerini de dile getirdi.

Hayes konuyla ilgili açıklamalarında, “FED, halka açık olarak bilançosunun boyutunu küçülteceğini açıkladıysa, kurumsal ihraççıları destekleme taahhüdünü nasıl sürdürebilir?” Piyasa bu tutarsızlığı fark etti ve getiriler yukarı yönlü küçük bir kırılma yaşadı.” sözlerini kullandı.

FED Nasıl Adımlar Atacak?

Hayes, aksi açıklamalara rağmen FED’in siyasi etkisi olmayan kolay para politikalarına devam etmeyi seçeceğini tahmin ediyor. Bu noktada da enflasyonun artmaya devam edeceği ve daha önce de yaşandığı gibi bunun Bitcoin fiyatını olumlu etkileyeceği düşünülüyor.

Buna ek olarak Hayes, Bitcoin’in bir sonraki gerçek direncini yaklaşık olarak geçen Temmuz’da dibe vurduğu 28.500 dolar olarak görüyor. Ayrıca bu seviye de kırılırsa Bitcoin fiyatı bir önceki rekor olan 20.000 doları test edebilir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar