X


Fidelity Investments’ın Makro Stratejisti, Güncel Durumu Değerlendirdi: Bitcoin, Piyasaya Nasıl Bir Yön Çizecek?

Fidelity Investments'ın makro stratejisti, Bitcoin'deki değer kaybını değerlendirerek teknik görünümün kripto para piyasası adına yükselişe işaret ettiğini söyledi.
12:47
27 Ocak 2022
Okuma Süresi: < 1 Dakika

Fidelity Investments’ın makro stratejisti Jurrien Timmer,  lider kripto para birimi Bitcoin‘deki değer kaybını ve piyasanın güncel durumunu değerlendirdi.

Fidelity Investments’ın Makro Stratejisti, Bitcoin’deki Değer Kaybını Yorumladı

Twitter hesabından yaptığı paylaşım ile Bitcoin’deki değer kaybını değerlendiren Timmer, 2021’in son aylarında 69.000 dolar ATH seviyelerine ulaşan lider kripto para biriminin 40.000 dolar fiyat seviyelerini kaybetmesinin kendisini şaşırttığını ifade etti.

Timmer, konuya ilişkin ifadelerinde şu sözlere yer verdi:

“Kripto para piyasası adına kötü bir yolculuk oldu. Talep modelime ve zincir içi dinamiklere dayanarak 40.000 dolar fiyat seviyelerinin dip fiyat seviyeleri olacağını düşünmüştüm, ancak şu anda 35.000 dolar fiyat seviyelerindeyiz.”

Bitcoin, Aşağı Yönlü Fiyat Hareketlerine Devam Edecek mi?

Bitcoin‘in son aylarda piyasadaki genel beklentinin aksine oldukça yüksek oranlarda değer kaybettiğini ifade eden Timmer, yine de güncel teknik görünümün yükselişe işaret ettiğini belirterek çeşitli teknik görseller paylaştı. Fidelity Investments’ın makro stratejisti, son dönemlerde kaydedilen değer kayıplarının büyük ölçüde spekülatif alım-satım işlemlerinden kaynaklandığını ve Bitcoin’in güçlü temellerinde hiçbir değişiklik olmadığını yazdı.

Yazının yazıldığı esnada lider kripto para birimi BTC, kaydettiği son fiyat hareketleri ile birlikte 36.500 dolar fiyat seviyelerinden işlem görmeye başladı. Piyasa değeri bakımından kripto ekosisteminin ikinci en büyük kripto varlığı olan ETH ise yaşadığı son değer kayıplarının ardından 2.400 dolar fiyat seviyelerine geriledi.

Bu yazıda yer alan bilgiler kesinlikle yatırım tavsiyesi içermez. Yatırımcılar, kripto para birimlerinin yüksek volatiliteye sahip olmaları dolayısıyla risk taşıdıklarını bilmeli ve işlemlerini kendi araştırmaları doğrultusunda gerçekleştirmelidir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar