X

EOS, BAT Ve ETC’deki Teknik Görünüm! (Destek ve Dirençler)

Dünkü Çin haberinden beri, piyasa genel bir düşüş eğilimi gösteriyor. Bitcoin, yazının yazıldığı an itibariyle 42.500 dolar fiyat seviyelerinden işlem görüyor. Peki ETC, BAT ve EOS'ta durumlar ne?
17:45
25 Eylül 2021
Okuma Süresi: 2 Dakika

Son 24 saatte, genel olarak piyasadaki alım baskısının düştüğü görüldü. Çoğu altcoin, lider kripto para Bitcoin ile beraber aşağı yönlü fiyat hareketleri kaydetti.

EOS

EOS, son 24 saatte %7 civarında bir düşüş yaşayarak 4 dolar fiyat seviyesinden işlem görmeye başladı. Burada altcoin için destek seviyesinin 3,73 dolar olduğu görülüyor, ki bu da birkaç ayın en düşük seviyesi anlamına geliyor. Öte yandan piyasanın toparlaması, kripto paraların genel bir yükseliş yaşaması durumunda ise, EOS’u ilk olarak 4,37 dolar direnci sonrasında da 4,96 dolar ve 5,68 dolar dirençleri karşılıyor.

Basic Attention Token (BAT)

BAT, son 24 saat içinde bir devalüasyon gördü ve altcoin yaklaşık %7 düştü. BAT’ın teknik göstergeleri de olumsuz fiyat hareketlerine işaret etti. Token, yazının yazıldığı an itibariyle 0,64 dolar fiyat seviyelerinden işlem görüyor. Olası bir yükselişte ise ilk olarak 0,66 dolar seviyesinde, sonrasında da 0,73 ve 0,84 dolar fiyat seviyelerinde direnç ile karşılaşabilir.

Ethereum Classic (ETC)

Ethereum Classic (ETC) ise son 24 saatte %4,5 civarında bir düşüş kaydederek 47,25 dolar seviyelerinden işlem görmeye başladı. ETC’nin fiyat hareketi, göstergelere göre düşüş eğiliminde kaldı. Piyasanın tersine dönmesi ve yükselişlerin başlaması olasılığında da ETC, 50,11 doları test etmeye kalkışabilir. 50,11 dolar fiyat seviyesini aşması durumunda da 54,87 doları hedefleyebilir. Bu seviyeyi de aşması durumunda ETC’nin, sırasıyla ilk önce 58 dolar bandında sonrasında ise 65 dolar bandında bir dirençle karşılaşması kuvvetle muhtemeldir.

Bu yazıda yer alan bilgiler kesinlikle yatırım tavsiyesi içermez. Yatırımcılar, kripto paraların yüksek volatiliteye sahip olması dolayısıyla risk taşıdıklarını bilmeli ve işlemlerini kendi araştırmaları doğrultusunda gerçekleştirmelidir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar