X


Zengin Baba Yoksul Baba Yazarı Robert Kiyosaki, Çin’in Kripto Yasağını Değerlendirdi

Robert Kiyosaki, geçtiğimiz gün açıklanan kripto yasağı hakkında yorumlarda bulundu.
18:10
25 Eylül 2021

Zengin Baba Yoksul Baba yazarı Robert Kiyosaki, Çin’in açıkladığı kripto yasağı ile ilgili görüşlerini aktardı. Ünlü yatırımcı, Zengin Baba Yoksul Baba kitabı ile uzun süre ekonomi alanında en çok okunan eseri ortaya koyarak kitlelerce tanınmıştı. Kiyosaki, geçtiğimiz gün açıklanan kripto yasağı hakkında yorumlarda bulundu.

Robert Kiyosaki’nin Görüşleri

Efsanevi yatırımcı Robert Kiyosaki, gayrimenkul yatırımının yanı sıra altın, gümüş ve Bitcoin ile yatırım portföyünü çeşitlendirerek enflasyona karşı korumaya çalışıyor. Geçtiğimiz yıl milyarder isim, doların çöküşü ile birlikte gelecekte Bitcoin, altın ve gümüşün korunma aracı olacağını aktarmıştı.

Kredi kartıyla bitcoin ve kripto para satın almak için Cex.io'ya bu linkten üye olarak komisyon avantajlarından yararlanabilirsiniz.

Çin Halk Bankası (PBoC) tarafından yayınlanan yeni raporda kripto varlıkları işlemleri yasa dışı olarak tanımlanmıştı. PBoC’nin duyurusu kripto para piyasasını kızıla bürürken önemli kayıplara neden oldu. Lider kripto para birimi Bitcoin 40.000 dolar, en büyük altcoin Ethereum 2.800 dolarlık fiyat bandına kadar geriledi.

Kripto para piyasası bundan önce Evergrande Group’un borç meselesi yüzünden darbe almıştı. Robert Kiyosaki tüm bu gelişmeleri ele alarak şu yorumlarda bulundu:

Çin hükümeti, PBoC ile birlikte kripto işlemlerini ülkede yasa dışı ilan ederek dijital yuan’ın önünü açmayı düşünüyor. ABD, son zamanlarda merkez bankası dijital para birimi (CBDC) çalışmalarında önemli yol katetti. FED, dijital doları piyasaya sürdüğü an Amerika hükümeti Çin’de olduğunu gibi tamamen merkezi bir yapıya bürünecektir. Bunun gerçekleşmesi özgürlüklerimizin elimizden alınması demek. Dikkat edin.

Kripto Para Piyasası Son Durumu

Lider kripto para birimi Bitcoin, güç içerisinde 41.000 dolar ila 43.000 dolarlık fiyat bandı arasında işlem görüyor. BTC, 40.000 dolar ziyaretinin ardından güvenli bölgeye ulaştı. Lider, yukarı yönlü hareketin onaylanması adına 45.000 dolar olan kritik direnç bölgesini aşmayı hedefliyor.

En popüler ikinci kripto para Ethereum (ETH) 2.800 dolar, Binance Coin (BNB) 348 dolar, Ripple (XRP) 0.93 dolar ve Solana (SOL) 139 dolardan alım satım işlemi görüyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar