X

Enterprise Ethereum Alliance’ten Yeni Ödül Token’ı Sistemi

Yeni ödül token’ı sistemi kullanıcılara ne vaat ediyor?
10:00
8 Ekim 2019

Cointelegraph’ın haberine göre Microsoft ve Intel, Enterprise Ethereum Alliance (EEA) tarafından oluşturulan yeni bir ödül token’ı sistemine destek verdiklerini açıkladı.

Yeni Ödül Token Sistemi

Cointelegraph’ın bildirdiği bir habere göre iş dünyasında Ethereum tabanlı Blockchain uygulamaları için standartlar belirleyen EEA, 7 Ekim’de resmi bir açıklama ile son gelişmeleri paylaştı.

EEA, her iki yazılım devinin de desteğini arkasına alan yeni bir ödül token’ı sistemi oluşturduğunu açıkladı.

EEA Microsoft, JPMorgan Chase, Santander, Accenture, ING, Intel ve Cisco gibi 450’den fazla kurumsal işletme üyesine sahip olan Blockchain konsorsiyumu olarak karşımıza çıkıyor. Yeni piyasaya sürülecek token ise herhangi bir konsorsiyuma aktif olarak katılan şirketleri teşvik etmeyi ve ödüllendirmeyi amaçlıyor.

Intel’in Blockchain program yöneticisi Michael Reed konuyla ilgili yaptığı açıklamalarda üç tür token olduğunu ve bunların ödül token’ı, şeref token’ı ve ceza token’ı olarak sınıflandırıldığını dile getirdi ve şu açıklamayı yaptı:

Takım çalışmasını teşvik etmek için herhangi bir konsorsiyuma gerçekten uygulanabilir. Şu an Kullanmakta olduğumuz örnek EEA gibi bir yazılım geliştirme konsorsiyumu için olup özellikler arasında düzenleme, geliştirme ve kod ekleme gibi aktiviteleri motive etmeye çalışıyoruz. Daha sonra elbette, katkı eksikliği, gözden geçirme eksikliği, eksik tarihler vb. gibi olumsuz durumlar için cezalar da uygulanabilecek.

Önceki Sistemler

EEA’nın yanı sıra daha önce de çeşitli durumlarda teşviklerin sağlanması için ödül token’ı sistemleri kullanılmıştı. Örneğin Avusturya’nın başkenti Viyana’nın, 2019 başlarında yerel bir teşvik programının bir parçası olarak Blockchain tabanlı bir token geliştirdiği bildirilmişti.

Bunun yanında EEA, 2018 Ekim ayında yaptığı bir açıklama dünyanın en büyük bankalarından JPMorgan Chase ile altın barlarının token’laştırılması adına anlaşmaya vardıklarını açıklamıştı. Konuyla ilgili detaylara buradan ulaşabilirsiniz…

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar