reklamı kapat

Ripple CEO’su: Libra En Az 3 Yıl Gecikecek!

Ripple CEO'su Brad Garlinghouse, Libra hakkında konuştu.
12:00
8 Ekim 2019

Facebook’un kripto para projesi Libra, neredeyse her hafta yeni bir tepki ile karşılaşmakta ve bu durum Libra’nın belki de hiç piyasaya çıkamamasına yol açabilir. Yaşanan baskılar ve regülatörlerden gelen uyarılar, kurucu üyelerden PayPal’ın da Libra Association‘dan çıkmasına yol açtı. İlgili haberin detaylarını buradan okuyabilirsiniz.

Libra’nın en büyük rakiplerinden birisi olarak görülen Ripple‘ın CEO’su Brad Garlinghouse da yeni yayınlanan bir açıklamasında Libra’nın beklendiği gibi 2020 yılında piyasaya hiç çıkamayabileceğini vurguladı. Garlinghouse, Libra hakkında şunları ifade etti:

”Libra’nın tahmini olarak 2020 yılının sonuna kadar piyasaya giriş yapamayacağına bahse girerim.”

Garlinghouse Libra’nın aşması gereken en büyük engelin ise regülasyonlar olduğunu düşünmekte. ABD Temsilciler Meclisi’ne ek olarak Almanya ve Fransa tarafından da Libra karşıtı çok fazla açıklama yapıldı ve Facebook’un bunları aşıp aşamayacağı merak konusu oldu.

Regülatörler Libra’ya Tepkili

Fransız Maliye Bakanı Bruno Le Maire konu hakkında yaptığı açıklamada AB içerisinde Libra’nın kullanımını engellemeyi düşündüklerini ve bunun kendi parasal egemenlikleri için risk oluşturduğunu vurgulamıştı. ABD Terör Finansmanı ve Finansal İstihbarat yöneticisi Sigal Mandelker de başka bir konuya dikkat çekerek şunları ifade etti:

”İster Bitcoin, ister Ethereum isterse de Libra olsun, mesajımız bütün şirketlere yönelik aynıdır. Kara para aklamayı önleme ve terör finansmanını engelleme unsurları sisteminizde yer almak zorunda.”

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.