Beklenen Oldu! PayPal, Libra Projesinden Ayrıldı!

PayPal, Libra Association'dan çekildi.
08:00
5 Ekim 2019
Okuma Süresi: 1 Dakika

Cuma günü yapılan resmi açıklamaya göre, ödeme devi PayPal artık resmen Facebook’un kripto para projesi Libra Association‘dan ayrıldı.

Bir PayPal sözcüsünün yaptığı açıklamaya göre, ödeme devi Facebook tarafından başlatılan bu girişime daha fazla ”katılmama” kararı aldı ve bunu yerine ”kendi misyonlarını geliştirme ve iş önceliklerine yönelme” amacına yönelik gelişmeler yapacaklar. PayPal’ın en son ulaşmak istediği nokta ise hizmet alamayan insanlara finansal hizmet erişimi konusunda eşitlik getirmek.

”Libra’nın büyük amacını hala destekliyor ve gelecekte beraber çalışabileceğimiz yollar için iletişim içerisinde olacağız. Facebook bizim için büyük değere sahip önemli bir ortak oldu ve çeşitli durumlarda Facebook’u destekleyip ortak olmaya devam edeceğiz.”

Libra Association sözcüsü de yaptığı açıklamada konuyu doğruladı ve bir PayPal yetkilisinin artık projeye katılmak istemediklerine dair kendilerine bilgi verdiğini vurguladı. Facebook, Libra’yı ilk olarak Haziran ayında duyurdu ve o tarihten beri tepkilere sebep oldu. Facebook’un Libra isimli stablecoin’i ile elde etmek istediği şey, bankacılık hizmetlerine erişemeyen kişilere bunu sağlamak.

Regülatörlerin Libra Tepkisi

Almanya ve Fransa içerisindeki birçok bakanlık projeyi engellemek için resmi adımlar attı ve buna ek olarak ABD Kongre Üyesi Maxine Waters da Facebook’un geliştirilmesinin durdurulması kararını aldı. Yeni ortaya çıkan bir habere göre ise, ABD’li Regülatörler ve Senato, ifade vermesi için Ocak ayına kadar Mark Zuckerberg‘i bekleyecek.

 

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar
  • Madina daaeva
    3 sene önce

    Parami nasil cekerim

    35