“Dijital Varlık Dünyasında Visa Uzun Vadeli Kazanan Olacak”

Tom Lee’ye göre kripto varlık dünyasında uzun vadeli kazananlar bugünün büyük teknoloji şirketleri olacak...
15:00
8 Ekim 2019
Okuma Süresi: < 1 Dakika

Fundstrat Global Advisor Yönetici Ortağı ve Araştırma Başkanı Tom Lee, ödeme devi Visa’nın dijital varlık dünyasında “uzun vadeli bir kazanan” olabileceğini düşündüğünü ifade ediyor.

Geleceğin Piyasa Liderleri

The Scoop’un geçen hafta yayınlanan bölümünde Tom Lee The Block’a yaptığı açıklamalarda, uzun vadede Visa, MasterCard ve Facebook gibi büyük oyuncuların piyasa lideri olarak karşımıza çıkacağını ifade ett. Ancak bu durum Fundstrat yatırımlarının belkemiğini oluşturmuyor.

Tom Lee konuyla ilgili yaptığı açıklamalarda şu ifadeleri kullandı:

Günümüzde kripto para işi geleneksel sermayeler için gerçek bir satın alma seçeneği. Çünkü bu şirketlerin gerçek değerlerinin kaynağı ya da bu değerlerin merkezi gelecekte söz konusu bile olmayacak.

Öte yandan Tom Lee, Visa gibi dev ödeme şirketlerinin pek çok banka artık işlevini tamamladıktan sonra finans dünyasında “büyük kazananlar” olacağını düşündüğünü dile getiriyor.

Kripto Alanına Katılım

Kripto para ve dijital varlık alanına katılım açısından bakıldığında Visa ve MasterCard Libra Derneği’ne üye olduklarını görüyoruz. Ancak tüm dünyada ödeme devi haline gelmiş PayPal’ın geçtiğimiz günlerde Libra projesinden ayrıldığını bu haberimizde sizlerle paylaşmıştık. PayPal, yaptığı açıklamalarda “kendi misyonlarını geliştirme ve iş önceliklerine yönelme” kapsamında bu kararı aldıklarını ve ileride birlikte çalışabileceklerini ifade etti.

Ayrıca bunların yanında Bloomberg yaptığı açıklamalarda şirketlerin gizlilik ve veri güvenliği konusunda endişeleri olduğunu dile getirdi…

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar