reklamı kapat

Bitcoin ETF’si Bu Hafta Onaylanabilir Mi?

SEC bu hafta Bitwise Bitcoin ETF'si için kararını açıklayabilir.
16:46
8 Ekim 2019

Kripto para sektörünün belki de bugüne kadar en çok beklediği gelişme, Bitcoin ETF’sinin onaylanması olarak biliniyor.

Bitcoin ETF’si konusunda başvuranları devamlı olarak erteleyen ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), ne yazık ki bu umutları nispeten köreltti. Bunun yanı sıra Bitcoin ETF‘si konusunda onay almaya en yakın firma olarak gösterilen VanEck‘in geçtiğimiz ay içerisinde başvurusunu geri çekmesi, birçok yatırımcı için ETF defterini kapatmış oldu.

Ancak görünüşe göre başka bir firma, Bitcoin ETF’sini alma konusunda oldukça umutlu. Başvurusu hala SEC tarafından değerlendirme sürecinde olan Bitwise Asset Management’ın genel müdürü Matt Hougan, yeni yaptığı bir açıklamada önemli noktalara değindi:

”İki yıl önce Bitcoin piyasasında regülasyonlara tabi ve sigortalı depolama firmaları yoktu. Günümüzde ise bu tamamen değişti ve Fidelity, Coinbase gibi varlıklarını Lloyd’s of London tarzı firmalardan yüz milyonlarca dolara sigortalatan isimler mevcut.”

Bitcoin ETF’si İçin Tarih 13 Ekim!

ABD’nin finansal regülatörünün en geç 13 Ekim tarihine kadar bir karara varması lazım ki bu da büyük haberin bu hafta içerisinde açıklanabileceğini gösteriyor.

Matt açıklamalarına ek olarak bu seferki başvurudan oldukça umutlu olduklarını ve bu haftanın heyecan dolu geçeceğini de belirtti.

SEC  bundan iki hafta önce Wilshire Phoenix’in Bitcoin ETF’sini ertelediğini açıklamıştı.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz. Haftanın önemli gelişmelerini takip etmek için e-posta bültenimize Abone Olun