X


Elon Musk Web3 İle İlgili Ne Düşünüyor?

Tesla CEO’su Elon Musk, Twitter üzerinden paylaştığı bir yanıt gönderisinde Web 3.0 ile ilgili düşüncelerini dile getirdi. 
17:45
2 Aralık 2021

Elon Musk, en son Twitter gönderilerinde eski Y-Combinator başkanı Sam Altman tarafından övgüyle bahsedilen Web3 teknolojisi ile ilgili açıklamalarda bulundu. Tesla CEO’su Web3 ile ilgili ne düşünüyor bir bakalım…

Musk’ın Web3 Düşünceleri

OpenAI CEO’su ilk paylaşımda 2020’lerde yapılan yatırımların ortalama getirisinde 2010’lardan çok daha kötü bir düşüş beklediğini söyledi. Ancak aynı zamanda Altman, Web3 teknolojisinin potansiyel olarak yatırımcılara piyasaların 2010’da yakaladıkları getirileri sağlayabileceğini de kaydetti.

Kredi kartıyla bitcoin ve kripto para satın almak için Cex.io'ya bu linkten üye olarak komisyon avantajlarından yararlanabilirsiniz.

Ancak Tesla CEO’su Elon Musk Altman’ın paylaşımlarına verdiği yanıtta, OpenAI CEO’su ile aynı fikirde olmadığını açıkça ifade etti. Elon Musk, Web3 teknolojisine değindiği ifadelerde Altman’ın açıklamalarını eleştirdi ve Web3’ün yatırımcıların ve genel kamuoyunun beklediği kadar devrimci olmayacağını düşündüğünü ima etti.

Web3 Teknolojisi

“Web3 teknolojisi” genellikle, merkezi olmayan bir blok zinciri üzerinde çalışan ve yine merkezi olmayan online ekosistemlerin oluşturulması ve geliştirilmesi olarak nitelendiriliyor. Teknoloji, özel olarak hiç kimseye ait olmayan uygulamaların üzerinde inşa edilmesine izin veriyor.

Web3 ilkeleriyle oluşturulan uygulamalar, kullanıcıların bu uygulamaları, hizmetleri veya çözümleri geliştirmekten veya sürdürmekten kar elde etmelerini sağlıyor. Teknoloji, merkezi olmayan finans endüstrisinin katlanarak büyümeye başlamasından sonra popülerlikte de en büyük payını aldı.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.
huobi
huobi
Araştırma Makaleleri

İlgili Yazılar