Reklam

Anonim Bir Cüzdan Büyük Bir XRP İşlemi Gerçekleştirdi: Fiyat Etkilendi Mi?

Elde edilen son verilere göre bir kripto para cüzdanı çok büyük bir XRP işlemi gerçekleştirdi. Fiyat bu durumdan etkilenmemiş görünüyor.
17:07
2 Aralık 2021
Okuma Süresi: 2 Dakika

Zaman zaman gerçekleştirilen bazı kripto para işlemleri oldukça dikkat çekiyor. Çünkü işlemlerin oldukça büyük olduğu görülüyor. Bundan birkaç saat önce Whale Alert’in paylaşımına göre böyle bir XRP işlemi gerçekleşti.

Devasa XRP İşlemi

Whale Alert’in açıklamalarına göre, birkaç saat önce yapılan bir işlem, XRP blok zincirinde son birkaç ayda yapılan en büyük borsa dışı işlemlerden biri olarak kayıtlara geçti. Büyük işlemlerin paylaşıldığı bir Twitter sayfası olan Whale Alert’e göre, anonim bir balina Binance borsasından şu anda 150 milyon token bulunduran bilinmeyen bir cüzdana yaklaşık 150 milyon dolar değerinde 150 milyon adet XRP token’ı taşıdı.

Öte yandan daha önce, aynı cüzdan çeşitli borsalarda yaklaşık 20-30 dolar değerinde küçük ve önemsiz sayılabilecek işlemler yapıyordu. Dolayısıyla cüzdanın ilk büyük işlemi, bahsi geçen XRP transferi oldu.

Bunlara ek olarak önemli miktarda aktarım yaptıktan sonra cüzdan, 100.000 adet XRP’yi UpBit borsasına aktardı. Ancak yapılan açıklamalara göre bu olağandışı işlemlerin arkasında sebep henüz bilinmiyor.

Ripple Fiyat Hareketleri

Ripple fiyatı bu büyük aktarıma herhangi bir tepki vermedi. XRP fiyatı uzun zamandır yatay bir çizgide ilerliyor ve bu durumun piyasanın genel gidişatından kaynaklandığı düşünülüyor. Yazının yayına hazırlandığı sırada 0,97 dolardan işlem gören XRP, hem piyasadaki belirsizlik hem de dava süreci sebebiyle yönünü kolay bir şekilde yukarı çeviremiyor.

Analistler ise dava sürecinin sona ermesi ile birlikte XRP fiyatında yukarı yönlü hamlelerin görülme olasılığının artacağını ifade ediyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar