X


Terra (LUNA) ATH Performansı İle Göz Kamaştırdı! Piyasa Sıralamasında Shiba Inu’yu Geriye İtti

Terra (LUNA), inanılmaz bir yükseliş ivmesi yakalayarak gün içerisinde 65 dolar ile ATH belirledi.
16:20
2 Aralık 2021

Terra blok zincirinin temelini oluşturan yerel staking token’ı LUNA, günün erken saatlerinde 65 dolara dokunarak tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı. CMC verilerine göre popüler kripto para, son 24 saatte %14’ün üzerinde artış kaydetti.

LUNA, ATH Kaydetti

Terra (LUNA), inanılmaz bir yükseliş ivmesi yakalayarak gün içerisinde 65 dolar ile ATH belirledi. LUNA, bu yazının kaleme alındığı an itibarıyla 64 dolar seviyelerinde işlem görürken ATH geliştirme girişimlerini sürdürüyor. Son artışla birlikte LUNA, CMC piyasa değeri sıralamasına popüler meme coin Shiba Inu‘yu geride bırakarak 12. sıraya yükseldi.

300'den fazla kripto para ile al-sat yapmak, lending ve staking'den kazanç sağlamak için bu linkten Binance'ye üye olabilirsiniz.

Terra, çeşitli fiat para birimlerine sabitlenmiş bir dizi algoritmik sabit para sunan blok zinciri platformudur. Platformun yerel varlığı LUNA, sabit paraların fiyat istikrarını sağlamaktan sorumludur. LUNA arzı, protokolün yakım mekanizması yardımıyla talep düzeyine göre ayarlanıyor.

LUNA fiyatı, TerraUSD (UST) stablecoin’in büyümesinden faydalanıyor. Doğrulayıcılar, işlemleri doğrulamak adına LUNA’Yı paylaştırır. Bununla birlikte popüler kripto para, yönetim kararlarında hak sahibi olmak adına kullanılır. DeFi Llama tarafından sağlanan verilere göre Terra, kilitli toplam 12.84 milyar dolarlık akıllı sözleşme pazarında %4.69’luk bir paya sahip konumda yer alıyor. Eylül ayının sonlarında Terra, diğer blok zincirlerle birlikte çalışabilirliği sağlayan Columbus-5’i piyasaya sürdü.

Kripto Para Piyasasındaki Durum ve LUNA

Kripto para piyasası, lider Bitcoin‘in inişli çıkışlı performansı nedeniyle belirsiz sinyaller veriyor. Ancak LUNA, 24 saatlik performansı ile piyasa değeri sıralamasında Shiba’yı geride bırakmayı başardı. LUNA, bu yazının kaleme alındığı sırada ATH bölgesindeki seyrini sürdürürken tüm zamanların en yüksek seviyesini geliştirmek adına hamlelerine devam ediyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar