Düşüş Trendine Yenik Düşen Solana (SOL), Uzmanlara Göre Bu Yol Haritasını İzleyecek

Uzman analistler Solana fiyat grafiğindeki sinyalleri gözlemledi ve yakın zamanda düşüş toparlanması geleceği sonucuna vardı.
14:23
29 Aralık 2021
Okuma Süresi: 2 Dakika

Ağ gelişimi sürerken Aralık 2021 için Solana işlem ücretleri Nisan 2018’deki Ethereum’dan daha düşük bir değere ulaştı. Popüler altcoin’in arzının %75’inden fazlası olan 393 milyon Solana, şu an stake ediliyor. Ethereum katili olarak lanse edilen Solana geçtiğimiz hafta satış baskısı altında çöküş yaşadı. Analistler Solana’nın bir fiyat rallisine hazırlandığına inanıyor.

Solana Fiyatı Yükselecek Mi?

Uzman analistler Solana fiyat grafiğindeki sinyalleri gözlemledi ve yakın zamanda düşüş toparlanması geleceği sonucuna vardı. Ağın işlem ücretlerinin düşük kalması sermaye akışını ve kullanıcıları Solana’ya çekiyor. Solana fiyatı tekrar 200 doları hedefliyor.

Solana ağının bu ay için 30 günlük işlem ücretleri 27 Aralık itibarıyla 5.6 milyon dolardı. Bu miktar, Ethereum ağının Nisan 2018’deki işlem ücretlerinden daha düşük bir değer ifade ediyor. Uzmanlar, Solana ve Ethereum arasında benzerlikler çizdi. Solana ağındaki işlem ücretlerinin zaman içerisinde nasıl gelişeceğine dair tahminlerin zor olduğu belirtildi. Düşük ücretler, Ethereum katili altcoin için harika bir kullanıcı edinme stratejisinin parçasıdır.

Yatırımcılar, toplam arzın %75’inden fazlası ile Solana’yı güvence altına aldı. 393 milyonun üzerinde Solana ödüller kazanmak adına ekosisteminde stake edildi. Solana fiyatı geçen hafta satış baskısın yenik düşerken kayıplar kaydetti. Ancak analistler SOL fiyat trendini değerlendirerek 200 dolarlık bayrağın geri alınabileceğini öngördü.

Solana Fiyat Beklentileri

Borsalardaki talep artışı Solana’yı 190 dolardan 203 dolara varan bir fiyat hareketine itebilir. Popüler bir kripto para analisti Crypto Warrior, SOL fiyatının 215 dolar ila 220 dolar arasında bir fiyat bandına yükselebileceğini belirtti.

Analist, hacmin kuruduğunu ve istikrarlı bir düşüş kaydedildiğini belirtti. Ancak trendin tersine çevrilmesi ile Ethereum katilinin fiyatlanabileceği dile getirildi. Öte yandan bazı analistler Solana fiyatının toparlanması ile 330 doları hedeflediğini öne sürdü.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar