Düşündüğünüz Gibi Değil! 2 Popüler Kripto Uzmanı Bugün Uyardı!

Alanında uzman 2 isim kripto para yatırımcılarını kısa süre önce uyardı. Beklenen hareket bu olabilir.
14:40
15 Şubat 2023
Okuma Süresi: 2 Dakika

Kripto para piyasalarında volatilite artıyor ve ani fiyat dalgalanmaları ciddi tasfiyeleri beraberinde getiriyor. Dün yaşanan ani yükseliş sırasında 1 saatte yaklaşık 33 milyon dolarlık pozisyon tasfiye edildi. Yüksek kaldıraçlı işlemlerin riski bugünlerde daha da fazla. Peki alanında uzman isimlerin kripto paralara dair kısa vadeli beklentileri neler?

Kripto Paralar Düşecek Mi?

Popüler kripto para analistlerinden biri olan Skew yakın zamanda yatırımcıların büyük bir sürprizler karşılaşacağını söyledi. Uzmana göre aralık çok geniş ve volatilitede devasa bir artış olacak. Analiste göre bu hafta Bitcoin için karar haftası ve yön tayin edilecek. Son yayınlandığı analizde Bitcoin’in 28.000 ya da 19.000 dolara doğru ilerlediğini ve bu hafta her şeye karar verebileceğini söylüyor. Bugün yaptığı paylaşımda Skew, takipçilerine Bitcoin’in çok önemli bir bölgede olduğunu söyledi.

ABD enflasyon verisinin açıklanmasıyla birlikte Bitcoin 21.400 dolar desteğini tekrar test etti ve sürpriz şekilde 22.300 dolara sıçradı. Ancak 22.000 dolar üzerindeki hareket Ocak ayı rallisine benzer bir momentuma sahip değildi. Kripto paralar düşecek mi bilinmez ancak 2 haftalık konsolidasyon süreci bitiyor ve volatilite önemli ölçüde artacak gibi görünüyor.

Kripto Para Uzman Yorumu

Skew, ABD dolarının gücü, tahvil getirileri ve borsa performansının bir araya gelmesinin risk varlıkları için şimdiden sorunlu bir senaryo oluşturduğunu açıkladı. Diğer tarafta SEC’in ABD’deki kripto şirketleri üzerinde kurduğu baskıyı da unutmamak gerekiyor. Konu ABD’li düzenleyiciler olduğunda bu sadece buz dağının görünen yüzü olabilir. Önümüzdeki haftalarda daha fazla resmi eylem endüstrideki paniğin artmasına neden olabilir.

Diğer tarafta ABD dolar endeksi (DXY) birkaç aylık düşen trendlerini kırdı ve 103 bölgesine yakın seyrediyor. Enflasyondaki düşüşün aşırı derecede yavaşlaması, istihdamın maksimum seviyede açıklanması ve diğerleri kriptonun kısa vadeli performansını tehdit ediyor. Diğer bir popüler analist TechDev tam olarak bu konuya değindi. Dolar ve Çin tahvil getirileri arasındaki ilişkiye atıfta bulunan TechDev şunları söyledi;

“Bu likidite sinyalinin, DXY’nin 2 yıl önce parabolik hale gelmeden önceki benzer bir çift dip yapması ilginç”

Aslında grafik gayet net ve endişe verici. Eğer bu senaryo gerçekleşirse Bitcoin için 19.000 dolar seviyesi uzak olmayabilir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar