reklamı kapat

Dünya Devi Şirketten Yeni Kripto Para Platformu

Dev şirket Overstock’a bağlı alt kuruluş bir platform başlatıyor.
8 Ocak 2019
  • Ömer UçarÖmer Uçar

Kripto para piyasasına geçtiğimiz yıl boyunca hakim olan ayı trendi bu yeni varlık sınıfının ilerleyişini durduramadı. Her geçen gün benimsenme oranını artıran kriptolara dünyadaki dev şirketlerin ilgisi artıyor. ABD merkezli online ticaret devi Overstock’un alt şirketi tZERO bir kripto para platformuna yönelik yeni bir patent aldı.

Blockchain teknolojisine ve kripto paralara yönelik faaliyet gösteren tZERO esasında iki finansal dünyanın gittikçe bir araya geldiğini gösteriyor. Şirketin patentini aldığı platform dijital varlıklarla yenilikçi bir şekilde işlem gerçekleştirmeyi amaçlıyor. Şirketin patenti ABD Patent ve Marka Ofisi tarafından 1 Ocak 2019 günü kamuoyuna ilan edildi.

Patent dosyasında belirtilen sistem; menkul kıymetler, token’ler, dijital hisseler, nakit benzeri araçlar ve dijital varlıklar gibi “dijital işlem unsurlarını” kapsıyor. Geleneksel işlem sistemleriyle kripto para borsalarını bir araya getireceği belirtilen bu yeni platform hakkında şu ifadeler kaydedildi:

Kripto Entegrasyon Platformu, kullanıcılarına geleneksel işlem sistemleriyle kripto para borsaları arasında dijital işlem unsurları alıp satabilme kabiliyeti sunuyor. Yeni platform bunu geleneksel borsacılarla alternatif işlem sistemleri arasında iletişim sağlayan bir protokol sayesinde başarıyor. Protokole göre söz konusu işlemle ilgili mesaj ilgili birimlere iletiliyor ve işlem kriptografik teknikler kullanılarak tamamlanıyor.

Dev ticaret platformu Overstock’un geçtiğimiz günlerde aldığı çarpıcı kripto para kararını bu haberde sizlerle paylaşmıştık. Görüldüğü üzere dev şirket kripto paraları göz ardı eden kuruluşlardan olmayı reddediyor. Şirkete bağlı kuruluş tZERO bu savın ispatı niteliğinde.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.