X


Dolandırıcılar Yine Hareketlendi! Bitcoin Düşüşü Mü Geliyor?

PlusToken cüzdanları arasında 110 milyon dolarlık Bitcoin (BTC) transferi yapıldı.
18:00
11 Şubat 2020

Kripto para sektörünün 2019 yılının ikinci yarısında yaşanan Bitcoin (BTC) düşüşünden sorumlu tuttuğu PlusToken ponzi yapısı, yeniden harekete geçmiş gibi duruyor.

PlusToken aslında sektörün en büyük kripto para dolandırıcılık şemalarından birisi olarak biliniyor ve dolandırarak elde ettikleri BTC miktarının milyarlarca dolara denk geldiği tahmin ediliyor. PlusToken bundan aylar önce de yüz milyonlarca dolarlık BTC transferleri ve daha sonra satışları ile Bitcoin fiyatını baskılamıştı. İlgili haberi buradan okuyabilirsiniz.

PlusToken BTC’leri Harekete Geçti

Ambcrypto’nun aktardığı yeni bir habere göre ise, PlusToken yeniden harekete geçti ve 11.999 BTC’yi transfer etti. PlusToken’in belirli aralıklarla BTC sattığı ve yüklü satışların fiyatı aşağıda tuttuğu biliniyor.

Kredi kartıyla bitcoin ve kripto para satın almak için Cex.io'ya bu linkten üye olarak komisyon avantajlarından yararlanabilirsiniz.

Belki de Bitcoin’in bundan birkaç gün önce artışa geçmesine rağmen yeniden 10.000 dolar altına inmesinin sebebi de PlusToken şemasıydı. Primitive Crypto‘nun kurucu ortağı Dovey Wan tarafından paylaşılan tweet içerisinde PlusToken’in 117 milyon dolar değerinde BTC’yi bilinmeyen bir cüzdandan diğerine aktardığı görülebiliyor.

PlusToken’in bütün hesaplarında ne kadar Bitcoin olduğu şu an için bilinmese de, işlemin yapıldığı cüzdanda 11.999 adet daha BTC’nin olduğu görülebiliyor. PlusToken’in yeniden yüklü BTC satışları yapmaya başlaması, kesinlikle Bitcoin fiyatı için kısa vadede düşüş getirecektir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar