X


Wall Street Analistinden 40.000 Dolarlık Bitcoin Tahmini!

Wall Street analisti Tom Lee, 40.000 dolarlık bir Bitcoin (BTC) tahmini yaptı.
17:00
11 Şubat 2020
Okuma Süresi: 2 Dakika

Sadece kripto para sektörünün değil, aynı zamanda Wall Street’in de önemli analistlerinden birisi olan Tom Lee, Bitcoin (BTC) hakkında yine önemli bir açıklamada bulundu.

Bitcoin Ağustos Ayına Kadar 40.000 Doları Bulacak!

Daha önce özellikle 2017 yılında BTC hakkında tutarlı tahminlere imza atan Lee’nin bu seferki iddiasında ise Dow Jones endeksi de yer alıyor. Lee, CNBC‘ye verdiği bir röportajında, Dow Jones endeksinin, Bitcoin’in 30.000 dolara çıkmadan önce 30.000 puana çıkacağını ifade etti:

Konu 40.000 dolar ve 40.000 puan olunca fikir değiştiren Tom Lee, bu noktaya ilk ulaşan tarafın ise kripto paralar yani Bitcoin olacağını ifade etti. Bunun için Ağustos ayına işaret eden Lee’nin tahmininin tutması için Bitcoin’in o tarihe kadar %200 artış yaşaması gerekiyor. Lee’nin konu hakkında açıklaması şu şekilde:

“30.000 dolar konusunda tahminim Dow’dan yana olurdu ancak eğer ilk 40.000’e ulaşanın hangisi olacağı hakkında konuşmam gerekirse, Dow’u seçmezdim.”

Lee’nin bu açıklamasından sonra CNBC sunucusu Kelly Evans da doğrulama yaptı ve Lee’nin “Bitcoin’in bu yıl neredeyse değerini üçe katlayıp 40.000 barajında Dow’u geçebileceğini iddia ediyor” ifadelerini kullandığını vurguladı.

Lee ve daha birçok analist özellikle Mayıs ayındaki blok ödülü yarılanması konusuna umut bağlamış durumda. Sektörün tanınan ismi Erkan Öz’ün buradan okuyabileceğiniz Bitcoin Halving konusundaki yazısında da benzer noktalara değindiği görülüyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar