Reklam

Dogecoin’de (DOGE) Bir Kilometre Taşı Geride Kaldı

Dogecoin yapılan son açıklamalara göre önemli bir kilometre taşını daha geride bıraktı ve büyük bir gelişmeye imza attı. 
15:47
11 Aralık 2021
Okuma Süresi: 2 Dakika

Dogecoin’in (DOGE) madencileri, veri analizi web sitesi CoinMetrics’in en son istatistiklerine göre Kasım 2021’de tüm zamanların gelir rekorunu kırdı ve böylece DOGE’de önemli bir kilometre taşı daha geride bırakıldı.

Dogecoin Madencilik Kazancı

Elde edilen son verilere göre Dogecoin madencilerinin elde ettiği gelir 13 Kasım’da ilk kez 1 milyar doları aştı. Dogecoin, bu yıl madencilik gelirinde önemli bir artış gördü ve CoinMetrics’ten 9 Aralık’ta alınan en son veri kaydına göre toplam miktar şu anda 1,08 milyar dolar seviyesinde bulunuyor.

Yukarıdaki grafik, ücretler ve yeni çıkarılan coin’ler dahil olmak üzere tüm madenci gelirlerinin USD değerinin toplamını gösteriyor. Bu noktada 1 Ocak’ta çıkarılan Dogecoin’in toplam gelirinin 108 milyon dolar olduğunu belirtmekte fayda var. Dolayısıyla kripto para birimi popülerlik kazanıp dikkat çektikçe o zamandan bu yana elde edilen gelir on kat arttı.

Dogecoin Fiyatı ve Piyasa Değeri

Ethereum’daki toplam madencilik geliri şu anda 18 milyar dolar, bu da Dogecoin tarafından üretilen gelir miktarının on sekiz katına işaret ediyor. Ancak bununla birlikte, Ethereum‘un piyasa değeri, Dogecoin’in 22 milyar dolar olan gelirinin 21 katından fazla ve 477 milyar dolar seviyesinde bulunuyor.

Bunlara ek olarak Dogecoin yatırımcı ilgisini özellikle Nisan ve Mayıs aylarında çekti ve fiyat artışı da bu dönemlerde yaşandı. Ayrıca madencilik gelirindeki artışın da bu dönemlerde başlamış olması dikkatleri çekiyor.

Öte yandan Dogecoin yazının yayına hazırlandığı sırada 0,16 dolar seviyesinde işlem görüyor ve rekor fiyatının da 0,73 dolar olduğu ifade edilebilir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar