X


Ark Invest CEO’su, Bitcoin’deki Fiyat Beklentisini Açıkladı!

Ark Invest CEO'su, kurumsal yatırımcıların portföylerinin %5'ini ayırmaları durumunda, Bitcoin'in uzun vadede 500.000 dolar fiyat seviyelerine kadar ulaşabileceğini söyledi.
10:19
11 Aralık 2021
Teknik Analiz: Bitcoin (BTC) Kritik Bölgede! Lider Kripto Para Bu Seviyeleri Görebilir

Ark Invest’in kurucusu, kurumsal şirketlerin Bitcoin yatırımlarını arttırmaları durumunda, ilerleyen süreçlerde lider kripto para biriminin 500.000 dolar fiyat seviyelerine kadar ulaşabileceğini söyledi.

Cathie Wood: Bitcoin, Diğerlerinden Çok Farklı Bir Varlık Sınıfı

9 Aralık’ta CNBC’ye konuşan Ark Invest CEO’su Cathie Wood, kripto para birimlerinin diğer varlık sınıflarından çok daha farklı bir yapısı olduğunu  ve henüz geniş çapta bir kurumsal yatırıma sahip olmadığını dile getirdi. Cathie Wood, kurumsal yöneticilerin bu varlık sınıfına yönelik birtakım adımlar atmaları gerektiğini ve kurumsal yatırımcıların portföylerinin %5’ini ayırmaları durumunda da Bitcoin’in fiyatının uzun vadede 500.000 dolar seviyelerine kadar ulaşabileceğini söyledi.

Bitcoin’e Kurumsal Yatırım Artıyor

9 Aralık’ta, MicroStrategy’nin CEO’su Michael Saylor, şirketin 82,4 milyon dolar karşılığında 1434 adet BTC aldığını duyurdu. Bitcoin’e en yüksek kurumsal yatırımı yapan şirket konumundaki MicroStrategy, yaptığı son alım ile portföyündeki Bitcoin miktarını 122.477’ye yükseltti.

Kredi kartıyla bitcoin ve kripto para satın almak için Cex.io'ya bu linkten üye olarak komisyon avantajlarından yararlanabilirsiniz.

MicroStrategy, Tesla ve Square gerçekleştirdikleri Bitcoin alımları ile portföylerinde en yüksek miktarda Bitcoin bulunduran kurumsal şirketlerin başında geldi. Microsoft ve Apple gibi dev teknoloji şirketleri ise, henüz herhangi bir kripto varlık yatırımı gerçekleştirmedi. Yalnızca Apple’ın CEO’su Tim Cook, bireysel olarak bazı kripto para birimlerine yatırım yaptığını ancak bunun kurumsal düzeyde olmayıp kişisel bir tercih olduğunu söyledi.

Bu yazıda yer alan bilgiler kesinlikle yatırım tavsiyesi içermez. Yatırımcılar, kripto para birimlerinin yüksek volatiliteye sahip olmaları dolayısıyla risk taşıdıklarını bilmeli ve işlemlerini kendi araştırmaları doğrultusunda gerçekleştirmelidir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar