X

Dogecoin (DOGE) ve Shiba Inu (SHIB) Fiyat Analizi

Elon Musk etkisiyle dün şaka coinleri güzel yükselişler yaşadı. Peki önemli seviyeler neler?
09:23
18 Temmuz 2021

Elon Musk’ın şaka coinlere dönüşü küçük çaplı da olsa yükselişlere sebep oldu. Piyasaların üzerindeki satış baskısı, maalesef eski %30-35 yükselişleri görmemizi engelliyor. Hatırlayanlar Elon Musk paylaşımlarının Dogecoin ve Shiba Inu üzerinden ne denli güçlü etkileri olduğunu biliyor Peki Doge ve Shib fiyatı nereye gidiyor, yükselecek mi?

Dogecoin (DOGE)

Dün 0.168 seviyesine kadar düşen fiyat Elon Musk’ın Dogecoin’i destekleyici paylaşımlarıyla aniden 0,205 seviyesine çıktı. Tabandan %19 yükselen fiyat maalesef 0,20 seviyesinde bir destek oluşturamadı. Dogecoin (DOGE) Binance borsasında 0,19 dolardan alıcı buluyor.

Yaklaşık 1 aydır Dogecoin (DOGE) 0,16’lı seviyeleri görmüyordu. Bitcoin’in yaşadığı baskı fiyatın yeniden bu seviyelere gelmesine sebep oldu. Üstelik yatırımcıların önemli kısmının maliyeti 0,40 dolar seviyelerinde bulunuyor. Yani Dogecoin için uzun süredir mecburi hold devam ediyor.

Kredi kartıyla bitcoin ve kripto para satın almak için Cex.io'ya bu linkten üye olarak komisyon avantajlarından yararlanabilirsiniz.

Bitcoin’in yeniden 32.000 seviyesinin üzerine çıkabilmiş olması önemli, bu durum altcoinlerin düşüşünü bir nebze durduracaktır. Dogecoin 0,19 seviyelerinde kalır ve Bitcoin fiyatı yönünü yeniden aşağı çevirmez ise Elon Musk desteğiyle yeniden 0,23 dolar görülebilir.

Gündemi dün akşam fazlasıyla meşgul eden Elon Musk Dogecoin paylaşımı mutlaka incelenmelidir.

Shiba Inu (SHIB)

Dogecoin yavrusu ve aynı zamanda potansiyel katili olan Shiba Inu küçük çaplı da olsa yükseliyor. Geçtiğimiz dün içinde 0.00000658 dolar seviyesine kadar düşen fiyat Elon Musk etkisiyle %7 yükseldi ve 0.00000705 oldu.

Son birkaç haftadır özellikle Binance borsasında Shiba Inu (SHIB) işlem hacmi oldukça azaldı. Elbette bunun sebeplerinden biri ShibaSwap öncesi çok fazla girişin olması, fakat hacim bu denli güçsüz kalmaya devam ederse 0.00000950 seviyesi aşılamayacak bir direnç olacak. Fiyatın yükselişine devam edebilmesi için yaklaşık %30 kendini yukarı atması ve 0.00000950 seviyesini aşması gerekiyor. Swap projesi son derece başarılı gidiyor yakın zamanda güçlü bir yakım da gerçekleşirse fiyat kendini kolayca yukarı atabilir.

Shiba Inu (SHIB) toplam 1 Katrilyon arza sahip ve bunun yarısı yani 500 Trilyon kadarı Vitalik Buterine gönderilerek yakıldı. Kalan arz içinde 384 Trilyon civarında dolaşım arzı bulunuyor. Bu rakam oldukça fazla ve proje yetkilileri tarafından en azından 3 ayda bir 3-4 Trilyon varlık yakılırsa hem arz düşer hem de topluluk projeye karşı sıcak kalmaya devam eder. Elbette bu arz ile mevcut şartlarda Shiba Inu (SHIB) için 1 dolar hedefi bir imkansızı ifade ediyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar