X

Dogecoin (DOGE) İçin Beklenen Tarihe Adım Adım: Elon Musk, DOGE Fiyatını Etkileyecek mi?

DOGE için beklenen gün yaklaştı.
12:19
7 Mayıs 2021

Tesla CEO’su Elon Musk’ın 8 Mayıs tarihindeki açıklamalarına neredeyse 24 saat kaldı. Elon Musk’ın Saturday Night Live programında Dogecoin (DOGE) ile ilgili açıklamalarda bulunacağı haberi, fiyatı bir anda hareketlendirdi ve fiyatın yeşil kalmasının tek sebebi bu beklenti olarak görülmekte.

Elon Musk ve DOGE İçin Beklenen Gün Yaklaştı

Dogecoin hakkında bu programda açıklama yapıp yapmama konusunu takipçilerine soran Musk, çoğunlukla DOGE yanıtı aldı. DOGE hakkında bir yorum yapmayacağını kesin olarak belirtmeyen Musk, yine de DOGE’a olan bağı nedeniyle büyük ihtimalle açıklama yapacak gibi gözüküyor.

Musk, konu hakkında attığı bir tweetinde ise SNL programında “Dogefather” ile ilgili bir açıklama yapabileceğini belirtti. Musk ilgili gönderide ünlü The Godfather filminin yıldızı Don Carleone yerine kendisini eklemiş ve yanına DOGE’un sembolü Shiba Inu cinsi köpeği koymuştu. Photoshop ile yapılan bu çalışmanın SNL gibi milyonlarca kişi tarafından izlenen bir programda yayınlanması ve Musk’ın bu konuda konuşması inanılmaz bir hacim ve ilgi yaratabilir.

300'den fazla kripto para ile al-sat yapmak, lending ve staking'den kazanç sağlamak için bu linkten Binance'ye üye olabilirsiniz.

Buna karşın Elon Musk’ın özellikle bu açıklamayı yapmasından sonra DOGE fiyatında inanılmaz bir düşüş gelebilir. Musk, DOGE hakkında daha önce yaptığı her açıklamasında önce fiyat yükselişine daha sonra ise sert düşüşüne yol açmıştı. Kripto para analisti Lowstrife ise bunun DOGE’un son yükselişi olduğundan şüphe ettiğini belirtti.

Analist, DOGE Yatırımcılarını Uyardı

Analist Lowstrife, DOGE’un her büyük rallisinin aslında küçük parçalarla başladığını ve daha az agresif olduğunu vurguladı. Daha önce 2 günde yaşanan rallinin bu sefer 18 saatte yaşandığını belirten analist, bunun son perde olduğunu vurguladı.

Kısa sürede 10 kat artmış bir kripto parayı alan yatırımcılar ise hala azımsanmayacak seviyelerde. Lowstrife, 2017 yılında Ripple’ın fiyat grafiğinin şu an tam olarak DOGE’un fiyat grafiğini andırdığını belirterek aslında 3,30 dolardan 0,10 dolara düşüşe benzer bir gerileme beklediğini ifade etti.

DOGE Fiyatı Yeniden Yeşil

DOGE fiyatı bu yazının kaleme alındığı an itibarıyla ise 1 saat içerisinde %8 artarak 0,62 dolar seviyesine kadar geldi. DOGE, son 24 saat içerisinde kızıla dönse de beklenen günün yaklaşması ile beraber yeniden inanılmaz bir yükseliş elde etti.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar
  • ferdi
    1 ay önce

    Doğo coin fiyatı çok yükselecektir şuanda dünyada sayılı sırada ptc rakip geliyor gümbür gumbur

    5