X


Dogecoin Fiyatı: DOGE Kritik Bir Noktada Bulunuyor, Dogecoin Hangi Yöne Gidecek?

Dogecoin fiyatında rekordan sonra bir geri çekilme yaşandı. Analistler yatırımcıları dikkatli olmaları konusunda uyarıyor. 
08:10
7 Mayıs 2021

Dogecoin (DOGE) geçtiğimi günlerde yaşadığı hızlı rallisinin ardından bir düşüş trendine girmiş görünüyor. Analistlere göre bu düşüş trendi bir düzeltme olarak da kalabilir ya da derin bir düşüşü tetikleyebilir.

Dogecoin’de Satış Baskısı

Son grafikleri değerlendiren analistlere göre şu anda DOGE’de bir satış baskısı bulunuyor. 5 Mayıs’ta 0,69 dolar ile kendi rekorunu kıran Dogecoin, yazının kaleme alındığı sırada 0,58 dolardan işlem görüyor. Bunun yanında düşüş esnasında fiyatın 0,51 dolar seviyesine kadar geri çekildiği ifade edilebilir.

Kredi kartıyla bitcoin ve kripto para satın almak için Cex.io'ya bu linkten üye olarak komisyon avantajlarından yararlanabilirsiniz.

Yapılan açıklamalara göre eğer satış baskısı fiyatı 0,51 dolar bandının da altına iterse o zaman düşüşün daha da derinleştiği ve satış baskısının arttığı görülebilir. Bu durumda fiyat öncelikle 0,45 doları ve ardından 0,39 doları test edebilir.

Dolayısıyla şu anda analistlere göre en önemli seviye 0,51 dolar seviyesi ve şimdilik DOGE fiyatı bu seviyeye yakın görünmüyor.

Dogecoin’de Yukarı Yönlü Önemli Seviyeler

Analistlere göre eğer DOGE, mevcut fiyat seviyelerini savunursa ve yükseliş grafiğini koruyabilirse alıcılar devreye girebilir. Bu noktada öncelikle 0,60 doların önemli olduğu ve ardından 0,66 dolar ve 0,69 dolara doğru bir yükselişin başlayabileceği ifade ediliyor.

Analistlere göre 0,69 dolarlık önemli seviyenin yukarı yönlü kırılması Dogecoin’de 0,76 dolarlık yeni bir rekorun gelmesini sağlayabilir.

Tüm bu analizlere bakıldığında Dogecoin’in şu anda önemli bir noktada olduğu ve bu seviyeden sonra yapacağı hamlenin bir sonraki yönü belirleme ihtimali olduğu anlaşılıyor.

Ancak tüm bunlara ek olarak analistlerin ve uzman isimlerin Dogecoin hakkında endişeli olduklarını ve Dogecoin’de yaşanacak ciddi bir düşüşün tüm kripto para piyasasını etkileyebileceği yönündeki açıklamaları da hatırlatmak gerekiyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar