X

Bir Türk Futbol Takımı Daha Token Çıkarıyor: Alanyaspor Socios İle Anlaştı

Aytemiz Alanyaspor, Socios.com ile ortaklık kuran son Türk futbol takımı oldu ve bu ortaklık ile birlikte ALA Fan Token’ları taraftarlarla buluşacak.
13:31
7 Mayıs 2021

Son zamanlarda hem dünyada hem ülkemizde futbol kulüpleri Socios.com ile vardıkları anlaşma sonucunda taraftar token’ları çıkarıyor. Galatasaray, Trabzonspor, Medipol Başakşehir ve Göztepe ülkemizde yer alan ve taraftar token çıkaran futbol kulüpleri arasında yer alıyor. Alanyaspor ise token çıkarma yolunda adım atan son futbol takımı oldu.

Socios.com ve Alanyaspor

Yapılan açıklamalara göre Aytemiz Alanyaspor, futbol kulüplerinin dijital dönüşümü gerçekleştirmelerine yardımcı olmak için kurulan Socios.com ile anlaşma imzaladı. Alanyaspor, dünya futbolunun önemli kulüpleri FC Barcelona, Paris Saint-Germain, Juventus, AC Milan ve Manchester City’nin ardından Socios.com ile ortaklık kuran 28. takım oldu.

300'den fazla kripto para ile al-sat yapmak, lending ve staking'den kazanç sağlamak için bu linkten Binance'ye üye olabilirsiniz.

Kulüp başkanı Hasan Çavuşoğlu konuyla ilgili yaptığı açıklamalarda, “Her geçen gün daha ileriye taşımak istediğimiz kulübümüzü taraftarlarımızın aktif katılımıyla dijital dünyada da öne çıkaracak bu anlaşmadan mutluluk duyuyoruz. ALA Fan Token ile taraftarlarımız kulüp kararlarında önemli etki sahibi olacak ve Socios.com’da yer alan çok sayıda etkileşim ve ödül fırsatından faydalanacak. Fan Token lansmanımız için son derece heyecanlıyız ve taraftarlarımızdan büyük bir ilgi bekliyoruz. Bu işbirliğiyle Aytemiz Alanyaspor’un dünyanın sayılı kulüplerinin yer aldığı Socios.com ailesine katılmasından ve kulübümüzü global dijital arenada da güçlü kılmaktan dolayı gururluyuz.” sözlerini kullandı.

ALA Fan Token

Yapılan açıklamalara göre Alanyaspor, ALA Fan Token’ı önümüzdeki aylarda taraftarları ile buluşturacak. ALA Fan Token sahipleri, oylamalarda yer alma hakkına, VIP ödüllere, özel kulüp ve sponsor promosyonlarına, AR destekli içeriklere, sohbet forumlarına, ilgili oyun ve yarışmalara erişim olmak üzere çok çeşitli avantajlara erişebilecekler.

Chiliz ve Socios.com Kurucu ve CEO’su Alexandre Dreyfus ise konuyla ilgili yaptığı açıklamalarda şu sözleri kullandı:

Bu son duyuru, tüm Süper Lig kulüplerinin neredeyse dörtte birinin Fan Token’ları başlatmak için Socios.com ile ortaklık kurduğu anlamına geliyor. Türkiye ve dünyanın en büyük kulüpleri, küresel taraftar kitleleriyle etkileşimi artırmak için Fan Tokenları ve Socios.com’u kullanıyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar