X


ABD’nin Bankacılık Devinden Bitcoin (BTC) İçin Müjde: Türev İşlemler Başlıyor

Goldman Sachs yeni Bitcoin ürününü tanıttı.
15:00
7 Mayıs 2021

ABD’nin en büyük bankalarından birisi olan Goldman Sachs, bir süredir durağan seyreden lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) hakkında önemli bir açıklama yaptı ve hizmet sundu. Goldman Sachs, Bloomberg’in aktardığı habere göre Wall Street içerisindeki yatırımcılara türev Bitcoin ürünü sunacak.

Bitcoin İçin Yeni Türev Ürün

CME Group’un Bitcoin vadelilerine dayanan yeni türev kontratların, lider kripto para birimi Bitcoin’in volatilitesine karşı da bir koruma sağlayacağı belirtiliyor. Söz konusu ürün, Chicago merkezli vadeli işlem borsası CME Group üzerinde blok işlemler yapacak. Kripto para alım satım platformu Cumberland DRW konu hakkında yaptığı açıklamada bu bağlamda Goldman Sachs’in alım satım ortağı olacaklarını ifade etti.

Kredi kartıyla bitcoin ve kripto para satın almak için Cex.io'ya bu linkten üye olarak komisyon avantajlarından yararlanabilirsiniz.

Yeni türev ürünün ise geçtiğimiz ay hiçbir resmi duyuru yapılmadan Goldman Sachs müşterilerine sunulduğu vurgulandı. Goldman Sachs COO’su John Waldron konu hakkında yaptığı açıklamasında kripto para tabanlı ürünlere inanılmaz bir ilgi beklediklerini ifade etti.

Goldman Sachs, Kapılarını Bitcoin’e Açtı

Goldman Sachs bu yılın başlarında ise Bitcoin için olan OTC platformunu yeniden devreye almıştı. Goldman Sachs daha önce bu adımı attığında Bitcoin fiyatı 20.000 dolardan sert bir düşüş yaşamıştı ancak bu sefer durum farklı oldu ve BTC ilgili haberden sonra da 65.000 dolara kadar yükseldi. Goldman Sachs kısa süre önce de CoinMetrics’e 15 milyon dolarlık fonlama sağlamıştı.

Kurumsal yatırımcıların ve özellikle  ABD içindekilerin bu şekilde bir BTC ilgisine sahip olması, kesinlikle sektörün uzun vadeli yükselişi için oldukça önemli. Bitcoin fiyatı 2017 yılında da benzer bir rekor kırsa da o tarihlerde sadece bireysel yatırımcının ilgisinin bulunması işleri kısa sürede sert bir düşüşe dönüşecek şekilde değiştirdi.

BTC Fiyatının Kaderi Aynı mı Olacak?

BTC fiyatı 2017 yılında çok sert düşse de bu sefer kurumsal yatırımcının desteği sayesinde durumun farklı olacağı vurgulanıyor.

Lider kripto para birimi Bitcoin bu yazının kaleme alındığı an itibarıyla ise 56.159 dolardan işlem görmekte ve son 7 günde %4,8 yükseliş elde etti. BTC’nin son dönemdeki yükselişi ise çoğunlukla altcoinler ve DOGE nedeniyle duraksamış olabilir. DOGE şu an için bütün sektörün ticari hacmini tam olarak emiyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar