X


Dikkat! Bitfinex Bugün Kapalı Kalacak – Bitcoin Fiyatı Etkilenecek Mi?

Bitfinex kripto para borsası bugün 7 saat kapalı kalacak.
08:06
11 Şubat 2020

Dünyanın en büyük kripto para borsalarından birisi olan Bitfinex, dün yaptığı bir duyuruda platformun 11 Şubat tarihinde TSİ ile 13.00 itibariyle bakım yüzünden kapanacağını, yaklaşık olarak 7 saat boyunca kapalı kalacağını vurguladı.

Bitfinex’in tweet’inde bunun yaklaşık bir tahmin olduğu ve bakımın daha uzun veya daha geç de sürebileceği açıklandı. Bu durum aslında normal bir kripto para borsa bakımı ve güncellemesi gibi gözükse de, kripto para yatırımcılarını korkutan olay aslında Bitfinex‘in daha önceki benzer olayları.

Bitfinex ve Bitcoin İlişkisi

Bitfinex özellikle 2017 yılında bu tip bakımlara girdiğinde fiyatta inanılmaz dalgalanmalar yaşanıyordu. Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) fiyatı üzerinde %5 ve üzeri yükselişler veya düşüşler görülmesi, kesinlikle korkunç bir dalgalanma olarak yorumlanabilir.

Kredi kartıyla bitcoin ve kripto para satın almak için Cex.io'ya bu linkten üye olarak komisyon avantajlarından yararlanabilirsiniz.

Bitfinex’in  Twitter üzerindeki gönderisine de tam olarak bu konu hakkında eleştiriler geldi ve birçok yatırımcı “dump” veya düşüşün yolda olduğunu savundu.

Bitcoin bu yazının kaleme alındığı an itibariyle 9.740 dolardan işlem görüyor ve %2’nin üzerinde düşüşü var. Bitcoin kısa süre önce 10.000 dolar üzerine çıkmayı başarsa da, dün yine sert ve sebepsiz bir çakılma yaşamıştı. Bakalım Bitfinex’in bakımı başlayınca BTC fiyatı bundan ne denli etkilenecek.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar