BTC/USD Teknik Analizi, Bitcoin Fiyat Tahmini

Özet

  • Bitcoin (BTC) teknik analizi ve fiyat tahmini yatırımcılara neler söylüyor?
09:00
11 Şubat 2020
Okuma Süresi: 2 Dakika

Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) 10.000 doların üzerine çıksa da ne yazık ki bu seviyede kalıcı olamadı. İlgili haberi buradan okuyabilirsiniz. Dün itibariyle yeniden 9.000 dolar bandına gerileyen BTC, önemli bir direnç noktası olan 9.800 doların da altına indi. Bu da aslında ayıların yeniden güç kazanmaya başladıklarını ve tehlikenin yakın olduğunu gösteriyor.

Bitcoin’in Destek Seviyeleri Aşılabilir Mi?

BTC/USD işlem çiftinin teknik verilerine baktığımızda da durumun aslında hemen hemen beklendiği gibi olduğu görülüyor. Göreceli Güç Endeksi’nin (RSI) mevcut trendini sürdürmesi, BTC’nin 9.700 dolar üzerinde kalmasını sağlayabilir. Bunun da aşılması durumunda yatırımcıları kurtaracak sıradaki destek noktası ise 9.600 dolar olarak gözüküyor.

Eğer BTC/USD işlem çiftindeki satış baskısı 9.600 doları da aşarsa, işte tam olarak o zaman tehlike başlıyor. BTC’nin 9.000 dolar seviyesine kadar herhangi bir güçlü desteğe sahip olmadığı görülüyor. Buna rağmen 4 saatlik BTC/USD grafiğine bakıldığında şu an son 8 haftalık trendin içerisinden çıkılmamış. Bu da Bitcoin’in geçici bir düşüş yaşıyor olabileceği ve yükselişe kaldığı yerden devam edebileceği ihtimalini doğuruyor. Bitcoin, 9.600 dolara kadar düştükten sonra sert bir yükselişle yeniden 10.000 dolara çıkabilir.

BTC’nin Ocak ayından bu yana %30’un üzerinde yükseliş elde ettiğini düşünecek olursak, piyasa hala BTC yatırımcılarından yana olabilir. 200 günlük basit hareketli ortalama 8.870 dolara denk gelse de, günlük açılış seviyesinin bile 9.851 dolarda olduğunu hatırlamak gerekiyor.

Önemli not: Burada yer alan bilgi, yorum ve değerlendirmeler Yatırım Danışmanlığı Kapsamında DEĞİLDİR. 

Haberlerimizi Telegram, Instagram, Facebook, Twitter ve Youtube hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar
OKUYUCU YORUMLARI