X


Bitcoin Sert Çakıldı! Düşüş Nereye Kadar Devam Edecek?

Bitcoin yeniden 10.000 dolar altına indi.
13:41
10 Şubat 2020

Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC), iki gündür devam eden yükseliş trendinde duraklama yaşadı. 10.100 dolara kadar yükselerek aslında 2020 yılının rekorunu kıran Bitcoin bu yazının kaleme alındığı an itibariyle ise 9.823 dolardan işlem görüyor.

Bitcoin’in sadece bir saat gibi kısa sürede 250 dolar üzerinde  değer kaybetmesi ise bunun yapay bir çakılma olabileceğini gösteriyor. Aslında birçok kripto para analisti ve uzman, kısa vadede buna benzer bir düşüş gelebileceğini ifade etmişlerdi. Önde gelen kripto para analistlerinden Cantering Clark, Twitter üzerinden yaptığı paylaşımda 5 gün üst üste yeşil mum görüldüğü grafiğin eninde sonunda bozulacağını ima etti.

Bitcoin Düşüşü Nereye Kadar Sürecek?

Cantering Clark, 10.500 dolara kadar yükseliş veya 9.500 dolara kadar düşüş olabileceğinin altını, söz konusu düşüş yaşanmadan önce çizdi. Bitcoin’in tırmanış esnasında teknik olarak demir attığını ima eden analist, yükselişin devam edeceğine dair grafik de paylaştı. Bitcoin şu an için 9.800 dolar seviyesinde güçlü bir desteğe sahip ve bunun aşılması bizi analistin 9.500 dolar tahminine götürebilir.

Kredi kartıyla bitcoin ve kripto para satın almak için Cex.io'ya bu linkten üye olarak komisyon avantajlarından yararlanabilirsiniz.

Bitcoin buna benzer hareketleri aslında 2019 yılında 14.000 dolara tırmanış esnasında da gösterdi. Birçok kripto para balinası ve piyasayı kontrol edenler, yükselişin bir anda değil hafif iniş çıkışlarla olmasını tercih ediyor gibi gözükmekte.

Bitcoin fiyatı eğer yine yükselişe geçerse, bu yazıdaki üç faktör sayesinde 10.000 dolar üzerinde tutunmayı başarabilir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar