Reklam

Dev Kripto Para Borsasından “İflas” İddialarına Yalanlama

Kripto para borsası KuCoin, LUNA'nın çöküşünün neden olduğu ağır kayıplar nedeniyle platformunda para çekme işlemlerini durduğu yönündeki iddiaları yalanladı.
11:45
2 Temmuz 2022
Okuma Süresi: 2 Dakika

CoinMarketCap’in verilerine göre, hacim bakımından en büyük 5’nci kripto para borsası KuCoin, LUNA çöküşünün neden olduğu ağır kayıplar nedeniyle platformunda para çekme işlemlerini durduğu yönündeki iddiaları tamamen yalanladı.

“FUD Yapma, İnşa Et”

KuCoin’in CEO’su Johnny Lyu, bugün erken saatlerde iflas iddialarına ilişkin açıklama yaptı. Lyu, attığı tweet dizisinde şunları yazdı:

FUD’lara karşı dikkatli olun! Bu söylentileri kimin çıkardığı ve niyetlerinin ne olduğuyla ilgili hiçbir fikrim yok ama KuCoin’in Three Arrows Capital (3AC), LUNA ve Babel Finance ile hiçbir bağlantısı yok. Herhangi bir coin’in düşüşünden kaynaklanan bir zararımız ve para çekimlerini durdurmak gibi bir planımız da yok. KuCoin’de her şey yolunda gidiyor.

KuCoin kullanıcıları arasında güven uyandıran Lyu, kripto para borsasının Mayıs ayında 150 milyon dolarlık fonlama turunu yakın zaman önce tamamladığını ve şirket değerini 10 milyar dolara çıkardığını belirtti. Ayrıca, birçok kripto para borsası personel çıkarmaya giderken KuCoin’in bu kritik piyasa koşullarında bile daha fazla personel işe almayla büyümeye devam ettiğini sözlerine ekledi.

Lyu, FUD‘u yaymaya çalışanlara ve kripto para borsasını kötülemeye çalışanlara karşı yasal işlem başlatma tehdidinde bulunurken, “Şeffaf olmak her zaman temel ilkelerimizden biri. Faaliyetlerimiz hakkında daha fazla bilgi sahibi olabileceğiniz 2022 H1 inceleme raporumuzu yakında yayınlayacağız. KuCoin, kasıtlı olarak doğrulanmamış bilgileri yayan FUD üyeleri için yasal işlem yapma hakkını saklı tutar. FUD yapma, inşa et.” ifadelerini kullandı.

Kripto Para Borsalarıyla İlgili Sorunlar

Kripto para sektöründeki son karmaşa ve ağır düzeltmeler, aşırı kaldıraç kullanan ve likidite sıkışıklığıyla karşı karşıya olan bazı piyasa oyuncularının ortaya çıkmasına neden oldu. BlockFi gibi en büyük kripto kredi şirketleri bile korkunç koşullarla karşı karşıya kalmış durumda. Özellikle Binance’ın ardından ikinci en büyük kripto para borsası olan FTX’in CEO’su Sam Bankman-Fried’in yakın zaman önce orta ölçekli birçok kripto para borsasının iflas ettiğini ve iflasların gizlendiğini iddia etmesi bu tip iddiaların ortaya çıkmasını tetikledi gibi görünüyor.

Yatırımcılar, bu gibi zamanlarda en üst düzeyde ihtiyatlı davranmalı ve kullandıkları kripto para borsasını uygun iletişim ortamları sunmaya ve şeffaflıkta hizmet vermeye zorlamalı.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar