X

Dev Kripto Para Borsasından Ethereum (ETH) Müjdesi!

Coinbase'den önemli Ethereum açıklaması!
23:11
30 Kasım 2020

Sadece ABD’nin değil aynı zamanda dünyanın en büyük kripto para borsalarından birisi olan Coinbase, Ethereum (ETH) fiyatını harekete geçirecek bir gelişme duyurusunda bulundu. Coinbase, 1 Aralık tarihinde piyasaya sürülecek olan Ethereum Beacon Chain (Ethereum 2.0’ye geçiş ağı) için yeni planlarını açıkladı.

ETH 2.0’ye Coinbase Desteği

Coinbase kripto para borsasının ETH 2.0 sürecini staking ve alım satım işlemleri ile “tamamen destekleyeceği” vurgulandı. Borsanın açıklamasının devamında 2021 yılının ilk aylarından itibaren ETH 2.0 tokenleri ile staking yapılabileceği belirtildi. Yani yatırımcılar yeni ağa geçiş sürecinde ETH alarak bunların Coinbase üzerinde hem HODL edebilecek hem de pasif getiri elde edebilecek.

İsteyenlerin ETH’lerini ETH 2.0’ye dönüştürebileceği ancak bu hizmetten sadece sınırlı sayıda ülkenin vatandaşlarının yararlanabileceği belirtildi. Bunun sebebi ise farklı ülkelerin uyguladıkları regülasyonlar olarak biliniyor. Büyük ihtimalle ABD’deki vatandaşlar ABD merkezli borsanın verdiği hizmetten mahrum kalacaklar.

300'den fazla kripto para ile al-sat yapmak, lending ve staking'den kazanç sağlamak için bu linkten Binance'ye üye olabilirsiniz.

ETH’den ETH2’ye Çevirme Seçeneği

Aslında Coinbase, ETH kripto para birimini ETH2 tokenlerine çevirerek ve bunlara staking hizmeti vererek büyük bir adım atmış oluyor. Yatırımcıların eski ağın kripto parası ETH ve yeni ağın kripto parası ETH2 arasında alım satım yapabilmeleri de ETH 2.0’ye geçişi hızlandırıp buna olan ilgiye rekor getirebilir.

ethereum

Coinbase tarafından yapılan açıklamada ETH 2.0’nin bütün kripto para sektörü için önemli bir kilometre taşı olduğu belirtildi. Bu gelişme ile Ethereum ağının kanayan yarası ölçeklenebilirlik artık bir sorun olmaktan çıkabilir. Bu da DeFi sektörünün patlama yaşadığı anlarda rekor kırılmasına neden olan gas fiyatlarının düşmesini sağlayacaktır.

ETH Fiyatı Hareketlenebilir

Coinbase gibi dev bir borsanın ETH 2.0’ye verdiği direkt destek, fiyatı da harekete geçirebilir. Ethereum fiyatı kritik 600 dolar seviyesinin üstünü bir kere daha gördü ve buradan yükselmeye devam edebilir. Uzmanlara göre Ethereum fiyatı için kritik eşik ise 640 dolar ile 800 dolar olarak biliniyor.

Ethereum fiyatı 800 doların üzerine çıkabilirse teknik analize göre bundan sonraki hedefi 1200 dolar olacaktır. Tabii ki böyle fiyat seviyelerinin görülmesi için genel bir altcoin boğa sezonunun gelmesi ve XRP, ETH, LTC, BCH gibi kripto paraların hep beraber yükselmesi gerekiyor. Bu yükseliş BTC’nin dominansını da sert bir şekilde düşürebilir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar