X

iExec RLC Coin Nasıl Alınır?

iExec RLC Coin nedir ve nasıl alınır?
16:59
30 Kasım 2020

iExec RLC (RLC), bulut işlemci kaynakları odaklı “ilk” merkeziyetsiz alım satım yeri ve ağı projesidir. Ekip tarafından yapılan açıklamada, blockchain teknolojisinin insanların kendi cihazlarındaki işlem ve hesaplama gücünü alıp satabilecekleri merkeziyetsiz bir ortam oluşturmak için kullanıldığı belirtiliyor.

Yani bu platformun bir nevi bulut odaklı bilişim ve işlemci kaynağı alım satım piyasası olduğu söylenebilir. Bulut tabanlı sistemlerin son dönemlerdeki popülerliği devamlı olarak artmakta ve iExec RLC Coin de bu devrime katılmış gibi gözüküyor. Peki bulut tabanlı işletim gücü platformunda iExec coin’in rolü tam olarak nedir?

iExec RLC Nedir?

Platformun kendi kripto para birimi olan iExec Coin, bulut tabanlı işletim gücü satmak veya almak isteyenlerin kullandığı aracı varlık olarak biliniyor. Buna ek olarak platformun geliştiricileri tarafından kullanıcılar da iExec RLC Coin ile ödüllendirilmekte. Platformun tabanında “iExec İşçileri” olarak bilinen kullanıcılar yer alıyor.

Kredi kartıyla bitcoin ve kripto para satın almak için Cex.io'ya bu linkten üye olarak komisyon avantajlarından yararlanabilirsiniz.

Kullanıcılar cihazlarını makinelerine bağlayarak, karşılığında RLC token ödülleri alıyorlar ve kaynaklarını ağa aktarmış oluyorlar. Ağın konsensüs modelinin ise PoCo yani Proof-of-Contribution olduğu görülüyor.

Devamlı olarak RLC Coin kullanımının sağlandığı bu ekosisteme katılmak için ise Binance üzerinden alım yapmak mümkün.

RLC Coin Nereden Alınır?

RLC Coin  tam olarak nasıl alınır?  Binance bu konuda kullanıcıların tercih edeceği en popüler platform olarak ön plana çıkıyor. mümkün. Binance’in sunduğu likidite ve güvenlik de yatırımcıların burayı tercih etmesine etki etmekte.

  • RLC Coin satın almak için ilk olarak borsaya TL bakiyesi atmak veya bunun yerine kullanılabilecek bir kripto para almak gerekiyor. Bunun için önce Binance ana sayfasına girip, sol üstte yer alan “Kripto Al” seçeneğinden “Kredi/Banka Kartı” sekmesine tıklayın.
  • Açılan sekmede ne kadar TRY ile işlem yapmak istediğiniz seçip, Coin kısmından Tether’i yani USDT’yi işaretleyin.
  • USDT aldıktan sonra yine sol üstteki “Al-Sat” seçeneğini önizleyin “Klasik” sekmesine tıklayın.
  • Açılan kısımda sağ üstten USDT sekmesini seçerek, arama butonuna RLC yazın ve altta açılan RLC /USDT çiftini seçin.
  • Daha sonra ortadaki “RLC AL” sekmesine gelip, almak istediğiniz miktarı girin.
  • İstediğiniz miktarı girin ve işleme onay vererek RLC Coin alma işlemini tamamlayın.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar