Convex Finance Coin Nedir?

Convex Finance, Curve Finance üzerine kurulmuş bir getiri optimizasyonu ve otomasyon protokolüdür.
12:32
24 Aralık 2021
Okuma Süresi: 3 Dakika

Convex Finance, Curve Finance üzerine kurulmuş bir getiri optimizasyonu ve otomasyon protokolüdür. Kullanıcıların artırılmış CRV ve likidite madenciliği ödülleri almalarını sağlar. CVX, stake etme, performans ücretlerini talep etme ve yönetişim oylaması için Convex Finance’in yerel token’dırı.

Convex Finance (CVX) Nedir?

Convex Finance (CVX), stablecoin borsası Curve Finance üzerine kurulmuş yaratıcı bir DeFi protokolüdür. Convex, özünde, Curve likidite sağlayıcılarını ve CRV stake edenleri ek DeFi getirileriyle ödüllendirir.

Convex Finance, artırılmış Curve staking’i sunuyor. Yapılan açıklamalara göre Convex’in tekliflerinin sadeliği ve tek fikirli odak noktası, platformu başarılı yapan şey olarak değerlendiriliyor.

Buna ek olarak Convex’in hedeflediği iki tip yatırımcı olduğu ifade ediliyor:

  • CRV sahipleri: CRV token’ınınz varsa, Convex bunları cvxCRV için stake etmenize izin verir.
  • Curve likidite sağlayıcıları: Curve LP token’larınız varsa, Convex onları stake etmenize izin verir.

Convex, kullanıcılar pasif gelir için oldukça dört yönlü bir yol sunar. Convex destekli Curve likidite havuzlarından birine likidite sağlarsanız, aşağıdaki gelir akışlarını elde edersiniz:

  • Baz oran faizi
  • Slice of Curve platformu işlem ücretleri
  • Curve destekli CRV ödülleri
  • Convex likidite madenciliği yoluyla CVX token’ları

Yapılan açıklamalara göre, Curve’e büyük miktarda likidite sağlamıyor olsanız bile, bir Curve havuzunda token’larınızı kilitleyip unutmanız,uzun vadede büyük getiri sağlayabilir.

Öte yandan Convex token (CVX), Convex platform ücretlerinden bir pay almak için kullanılan bir yardımcı program token’ıdır. Convex ücretleri kazanmak için, cvxCRV token’larını almak amacıyla CVX’inizi stake edebilirsiniz Convex tarafından kazanılan daha fazla platform geliri, cvxCRV sahiplerine daha fazla değer olarak dağıtılır.

CVX Coin Yorum

Son zamanlarda staking platformlarının popülerliğinin artmış olması ve Curve’ün halihazırda büyük bir kullanıcı kitlesine hitap etmesi Convex Finance’e olan ilgiyi de artırıyor gibi görünüyor.

CoinMarketCap verilerine göre yazının yayına hazırlandığı sırada dolar karşısında 42 USD ile işlem gören Convex Finance coin, Bitcoin (BTC) karşısında da 0.0008267 BTC ile işlem görüyor. Convex Finance coin’in 23 Aralık 2021’de 49 dolar ile en yüksek seviyeyi ve 20 Temmuz 2021’de de 1,8 dolar ile en dip seviyeyi gördüğünü belirtmekte fayda var.

Bunlara ek olarak Convex Finance coin toplam arzının 100,000,000 CVX Coin olacağı da yapılan açıklamalar arasında yer alıyor.

Convex Finance Coin Nasıl Alınır?

CVX Coin, işlem hacmi bakımından dünyanın en büyük kripto para alım satım platformu Binance aracılığı ile hızlı ve güvenli bir şekilde satın alınabilir.

CVX Coin satın almak için öncelikle Binance’e üye olmak ve ardından itibari para göndermek gerekiyor. Türk Lirası ya da dolar gibi bir itibari para gönderiminin yapılmasının ardından CVX Coin’in işlem gördüğü Bitcoin (BTC), BUSD, Binance Coin (BNB) ve Tether (USDT) alarak CVX işlem çiftinde alım işlemi gerçekleştirilebilir.

Bunlara ek olarak Binance’de sadece piyasa değerinden değil daha düşük değerden de satın alma emri vererek kullanıcılar istedikleri fiyattan satın alma işlemlerini gerçekleştirebilir. Bunun için Limit sekmesini kullanmanız ve almak istediğiniz miktar ile almak istediğiniz fiyatı girmeniz yeterli olacaktır.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar