MicroStrategy CEO’su Michael Saylor, Bitcoin’deki Fiyat Beklentisini Açıkladı: BTC, Bu Fiyat Seviyelerine Ulaşabilir mi?

MicroStrategy CEO'su Michael Saylor, lider kripto para birimi Bitcoin'in uzun vadede ulaşmasını beklediği fiyat seviyelerini açıkladı.
09:20
24 Aralık 2021
Okuma Süresi: 2 Dakika

MicroStrategy CEO’su Michael Saylor, Bitcoin‘in “durdurulamaz” olduğunu ve altının rolünü üstleneceğini söyleyerek BTC fiyatının uzun vadede 6 milyon dolara ulaşabileceğini ifade etti. Ayrıca şirketin portföyünde 122.478 adet Bitcoin bulunduran MicroStrategy CEO’su, şahsi olarak da 17.732 adet BTC’si olduğunu belirtti.

Saylor’ın Bitcoin’deki Fiyatı Beklentisi

Microstrategy CEO’su Michael Saylor, yakın tarihli röportajında lider kripto para birimi ile ilgili fikirlerini aktararak uzun vadeli fiyat beklentisini açıkladı. Geçen yıl Ekim ayında kişisel olarak satın aldığı 17.732 Bitcoin’i olduğunu belirten Saylor, portföyündeki BTC’leri satmayacağını söyledi. Ayrıca Saylor, Bitcoin’in uzun vadede sırasıyla 600.000 dolar ve ardından ise 6 milyon dolar fiyat seviyelerine ulaşabileceği yönündeki beklentisini aktardı.

Saylor, geçmişte de ifade ettiği Bitcoin’in “durdurulamaz” olduğunu ve 100 trilyon dolarlık bir varlık sınıfı olabileceğini dile getirdi. Defalarca kez Bitcoin’in atlının yerini alacağını söyleyen Michael Saylor, konuya ilişkin şu ifadeleri kullandı:

“Bir zamanlar, altın en çok tercih edilen değer deposuydu. Şimdi, Bitcoin artık altının yerini alıyor.”

Bitcoin’de Güncel Görünüm

Lider kripto para birimi Bitcoin, 21 Aralık gününün ilk saatlerinden bu yana kaydettiği değer artışları ile birlikte yukarı yönlü bir ivme kazandı. Bitcoin, son 24 saat içerisinde, 49.000 dolar fiyat seviyelerinden 51.000 dolar fiyat seviyelerine kadar yükseldi ve kısa vadede oldukça önem taşıyan 50.000 dolar fiyat bandındaki direnç seviyesini aşmayı başardı. 51.000 dolar fiyat seviyelerinden işlem gören lider kripto para birimi, düşen trend yapısını da yukarı yönlü kırarak son aylardaki düşük fiyat performansından sonra bir toparlanma sürecine girdi.

Bu yazıda yer alan bilgiler kesinlikle yatırım tavsiyesi içermez. Yatırımcılar, kripto para birimlerinin yüksek volatiliteye sahip olmaları dolayısıyla risk taşıdıklarını bilmeli ve işlemlerini kendi araştırmaları doğrultusunda gerçekleştirmelidir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar