Kripto Para Piyasası Yönünü Yukarı Çevirdi: Bitcoin, Kritik Direnç Seviyesini Aştı!

Lider kripto para birimi Bitcoin'deki değer artışı ile birlikte kripto para piyasası yukarı yönlü bir ivme kazandı.
08:50
24 Aralık 2021
Okuma Süresi: 3 Dakika

21 Aralık gününün ilk saatlerinden bu yana kaydettiği değer artışları ile birlikte yukarı yönlü bir ivme kazanan Bitcoin, 51.000 dolar fiyat seviyelerine yükseldi. Bir süredir 4.000 dolar fiyat seviyelerinin altında işlem gören Ethereum ise, yaşadığı değer artışlarının ardından yeniden 4.100 dolar fiyat seviyelerine ulaştı.

Bitcoin (BTC)

Bitcoin, son aylarda kaydettiği 69.000 dolar ATH seviyesinden 45.000 dolar fiyat seviyelerine kadar gerileyerek kısa vadede önemli ölçüde güç kaybetse de 21 Aralık’tan bu yana kaydettiği yukarı yönlü fiyat hareketleri ile birlikte 51.000 dolar fiyat seviyelerine yükseldi. 45.000 dolar fiyat seviyelerine gerilemesinden bu yana 50.000 dolar direncinden birden fazla kez reddedilen Bitcoin, kısa vadede önemli bir direnç olan 51.000 dolar fiyat seviyesini aşması ile birlikte kısmen toparlanma sürecine girdi. Analistler, 53.000 dolar ve 55.000 dolar fiyat bandındaki direnç seviyelerine dikkat çekerek lider kripto para biriminin bu fiyat seviyelerinde kısa vadede bir satış baskısı ile karşılaşabileceğini ifade ederek Bitcoin’deki güncel görünümün pozitif olduğunu belirtti.

Ethereum (ETH)

Piyasa değeri bakımından kripto varlık ekosisteminin ikinci en büyük kripto para birimi Ethereum da, gerçekleştirdiği değer artışlarının ardından dört saatlik grafikteki düşen trend yapısını yukarı yönlü kırarak güçlü bir toparlanma sürecine girdi. Ethereum, 21 Aralık’tan bu yana kaydettiği yükselişlerin ardından 3.700 dolar fiyat seviyelerinden 4.100 dolar fiyat seviyelerine kadar yükseldi.

The Sandbox’taki Yükseliş İvmesi

Lider kripto para birimi Bitcoin’deki değer artışını paralel olarak kripto para piyasası yukarı yönlü bir ivme kazandı. Piyasa değeri yüksek çoğu kripto varlık, değer artışları kaydetmeye devam etti. Özellikle de öne çıkan Metaverse projelerinden biri olan The Sandbox‘ın yerel kripto para birimi SAND, CoinMarketCap verilerine göre, son 24 saatlik zaman diliminde 5,09 dolar fiyat seviyelerinden 6,10 dolar fiyat seviyelerine yükselerek ortalama %20’lik bir değer artışı kaydetti.

Bu yazıda yer alan bilgiler kesinlikle yatırım tavsiyesi içermez. Yatırımcılar, kripto para birimlerinin yüksek volatiliteye sahip olmaları dolayısıyla risk taşıdıklarını bilmeli ve işlemlerini kendi araştırmaları doğrultusunda gerçekleştirmelidir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar
OKUYUCU YORUMLARI