reklamı kapat

Consensus’ta Lamborghini Rüzgarı

16 Mayıs 2018
  • İlayda Pekerİlayda Peker

Son gününe girdiğimiz Consensus 2018’den olağan dışı haberler gelmeye devam ediyor.

Konferansa katılanlar, konferans alanının önüne park edilmiş üç tane Lamborghini ile karşılaştılar. Bu ilk başta konferansa katılan zenginlerin lüks araçlarıyla geldiklerini düşündürse de aslında bunun bir pazarlama hareketi olduğu anlaşıldı. Kripto para borsası BitMex, reklamını yapmak için lüks araçları kullandı.

Aslında bu şekilde büyük bütçeli reklam oyunları kripto para dünyasında sıklıkla görülüyor. Video çekimlerinde lüks eşyaları ve araçları kullanan yatırımcıları görmek için YouTube’a bakmanız yeterli. Muhtemelen kripto para dünyasında yer alan zenginler isimlerini duyurmak için bu tip yollara başvuruyorlar.

Lamborghini’ler, “Broadway Supercars” adlı bir şirket tarafından BitMex’e ödünç verildi. Şirketin kurucusu CNBC’ye verdiği röportajda konuyla ilgili şunları söyledi:

Bunu şirketler için her zaman yapıyoruz. Bu, içeri giren insanların ilgisini çekmenin iyi bir yolu. Herkese kripto para birimlerine yatırım yaparak Lamborghini aldıklarını söylüyorlar. Kripto paralara hiç yatırım yapmadım ama 10 tane Lamborghini’m var.

Arabaların günlük maliyeti yaklaşık olarak bin dolar. Yani bu durum BitMex’e pahalıya patlamış olsa da borsa istediğini almış gibi görünüyor.

Bunun yanında Bitcoin, geçtiğimiz yıl 13 kat artarak bazı yatırımcıları zengin yaptı. 200.000 dolardan daha fazla olan Lamborghini’ler de bu zenginliğin ispatı olarak kullanılmaya başladı. Hatta insanları cesaretlendirdi. Lamborghini CEO’su bu durumlar ilgili şu yorumu yaptı:

Yüksek riskli yatırımlarla zengin olmak isteyen çok fazla genç insan var. Ben de bu gençlerle bizim müşterimiz olan gençler arasında bir paralellik görüyorum. Gerçekten çok fazla genç müşterimiz var.

35 yaşındaki Peter Saddington’ın üç yıl önce 45 Bitcoin ile yani 200.000 dolara Lamborghini almış olması CEO’nun sözlerini kanıtlar nitelikte. Kripto para birimleri bu kadar popüler değilken elindeki Bitcoin için yalnızca 115 dolar harcadığını söylemişti.

Kaynak: Cnbc

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

ETİKETLER