X


Coinbase’in Nasdaq’taki İlk Günü Nasıl Geçti? COIN Beklenen İlgiyi Gördü Mü?

Dün hem Coinbase hem kripto para birimleri için oldukça önemli bir gündü ve COIN’in Nasdaq’taki ilk günü iyi geçmiş gibi görünüyor. 
08:07
15 Nisan 2021

Coinbase dün hem bir ilki gerçekleştirdi. hem de kripto para birimleri adına önemli bir kilometre taşını geride bıraktı. Coinbase bir ABD borsasında listelenen ilk kripto para şirketi oldu. Nasdaq’ta “COIN” adı ile listelenen şirket, aslında tüm kripto para ekosistemi adına çok önemli bir attı.

COIN Grafiği

COIN’in referans fiyatı 250 dolar olarak belirlendi ve borsa açılışı 381 dolar ile yapıldı. Açılış sonrasında 424 dolara kadar yükselen COIN’in kapanışı 328 dolar seviyesinden yaptı ve yazının kaleme alındığı an itibari ile de tablolar COIN için 338 dolarlık bir fiyatı gösteriyor.

Kredi kartıyla bitcoin ve kripto para satın almak için Cex.io'ya bu linkten üye olarak komisyon avantajlarından yararlanabilirsiniz.

Şirket, seansta 100 milyar doları aştıktan sonra günü 86 milyar dolarlık piyasa değeriyle kapattı.

Yapılan açıklamalara göre her ne kadar iniş ve çıkışlar yaşansa da ilk açılış oldukça iyi geçti. National Securities’de baş piyasa stratejisti Art Hogan COIN listelemesinin başarılı bir şekilde başladığını dile getirdi ve “Bunun nasıl işlediğini görmemiz ve ardından bu halka açık hisse senedinin işlem yaptığı kripto para birimleri kadar volatil olup olmadığını görmemiz gerekecek.” sözlerini kullandı.

Tüm bu verilere bakıldığında COIN için ilk günün gayet olumlu geçtiği görülüyor. Referans fiyatının üzerinde açılış ve kapanış yapan, gün içinde de bu fiyat seviyesinden oldukça yüksek seviyelere çıkan COIN’in önümüzdeki günlerdeki hareketlerini de takipte kalacağız.

Bu Hamle Neden Önemli?

Coinbase, yeni fonlar toplamasına izin vermeyen ancak mevcut hissedarlara; kuruculara, çalışanlara ve tarihi yatırımcılara piyasadaki hisselerini satma fırsatı sunan doğrudan bir listeleme yolu seçti. Spotify, Slack, Palantir ve Roblox da Wall Street çıkışları için bu yöntemi kullanmıştı.

Öte yandan Wedbush Securities’den Daniel Ives, Coinbase girişinin kripto endüstrisi için potansiyel olarak bir dönüm noktası olayı olduğunu ifade ediyor ve “Coinbase, kripto ekosisteminin temel bir parçası ve bize göre önümüzdeki yıllarda Bitcoin ve kriptonun artan ana akım benimsenmesi için bir barometredir.” sözlerini kullanıyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar