X


Galaxy Digital CEO’su: “Kripto Para Sektörü Henüz Yolun Başında”

Milyarder isim, kripto para endüstrisinin henüz yolun başında olduğunu aktardı.
23:34
14 Nisan 2021

Başarılı iş insanı Mike Novogratz medyaya yansıyan son röportajında, kripto para endüstrisinin henüz yolun başında olduğunu aktardı. Novogratz, kripto para piyasasının önümüzdeki yıllarda finansal ekosistem için kilit bir rol üstleneceğine inanıyor.

Novogratz’tan Kripto Para Sektörü Hakkında Çarpıcı Açıklamalar

Milyarder isim CNBC’ye verdiği röportajda şunları kaydetti: “An itibarıyla toplam kripto para piyasasının değeri 2 trilyon dolar. Yani bu rakam küresel servetin %0.5’ine denk geliyor. Eğer önümüzdeki yıl bu oranın %2 veya %3 seviyelerine çıkamayacağını düşünüyorsanız trendleri yeteri kadar takip etmiyorsunuz demektir.”

300'den fazla kripto para ile al-sat yapmak, lending ve staking'den kazanç sağlamak için bu linkten Binance'ye üye olabilirsiniz.

Credit Suisse’nin son raporuna göre, küresel servetin yaklaşık olarak 400 trilyon dolar olduğu tahmin ediliyor. Coinmarketcap verilerine göre kripto para piyasasının toplam piyasa değeri geçtiğimiz günlerde 2 trilyon doları aştı. Lider kripto para birimi Bitcoin, gün içerisinde 64.863 dolar ile tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı.

Galaxy Digital CEO’su Mike Novogratz kripto para sektörü için şunları kaydetti: “Önümüzdeki dönemlerde kripto para sektöründe göreceğimiz büyüme çarpıcı olacak. Daha yeni başlıyoruz.”

Milyarder İsmin Coinbase Listelemesi Hakkındaki Görüşleri

Mike Novogratz’ın açıklamaları, ABD’nin en büyük kripto para borsası olan Coinbase’in Nasdaq’ta listelenmesinden önce geldi. Bununla birlikte bu gelişmeyle eş zamanlı olarak  lider kripto para birimi 64.863 dolar ile yeni bir rekora imza attı. Öte yandan en popüler ikinci kripto para birimi olan Ethereum, 2.400 dolar seviyesiyle ATH geliştirdi.

Milyarder iş insanı, Nasdaq’ta Coinbase hisse senetlerinin satışıyla ilgilenmediğini aktardı. 14 Nisan 2021 tarihi itibarıyla listelenen Coinbase hisse senetleri 250 dolarlık referans fiyatının oldukça önünde olan 381 dolar ile açılış yaptı. Novogratz Coinbase listelemesi hakkında şunları aktardı: “Büyük resmi kaçırmamanızı rica ediyorum. Kripto para sektörü 1995 yılındaki Netscape’i anımsatıyor. İnternet çılgınlığı başlamadan önce Netscape temelde internet çağının başlangıcına işaret ediyordu. Bu tüm kripto para piyasası için çok önemli bir gün. Son olarak, Coinbase çok alakasız bir yerde işlem görüyor.”

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar