X


Coinbase’in Bomba Etkisi Yaratacak Hamlesi Gün Yüzüne Çıktı!

Coinbase’in, eğer gerçekleşirse kripto para endüstrisinin ilerlemesinde büyük bir adım olacak gelişmesi ortaya çıktı. 
08:08
10 Temmuz 2020

Reuters’ın paylaştığı bir habere göre, kripto para alım satım platformu Coinbase ABD piyasalarında doğrudan listeleme için başvuruda bulundu. Listeleme başvurusunun henüz ilk aşamalarında olduğu ve Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun henüz bir onay vermediği de yapılan açıklamalar arasında yer alıyor. Eğer bahsi geçen durum kesinleşirse ve onaylanırsa kamu piyasalarında bir listelenmeyi güvence altına alan ilk borsa olarak Coinbase, kripto para endüstrisinde adeta devrim yaratacak bir gelişmeye imza atmış olacak.

Coinbase’in Adımı

İsimsiz kaynakların yaptığı açıklamalara göre eğer söylentiler doğruysa listelenme bu yıl içinde dahi gerçekleşebilir. Genç ve hızla büyüyen endüstrinin ilerlemesinde oldukça önemli bir adım olarak nitelendirilen ve Coinbase’i madencilikle ilgili olmadan kamuya açık bir listelenmeyi güvence altına alan ilk kripto şirketi yapacak olan bu hamleyle ilgili yapılan açıklamalarda borsanın henüz SEC’e bir başvuru evrakı yollamadığı da belirtildi.

Ayrıca, şirketin şu anda yatırım bankaları ve hukuk firmaları da dahil olmak üzere ilgili taraflarla yapılacak bir listeleme üzerinde işlem yapma sürecini yürüttüğü de belirtiliyor. Konuyla ilgili yapılan açıklamalarda şu ifadeler kullanılıyor:

Coinbase listeleme başvurusunun bu yıl ya da gelecek yılın başlarında da devam edebileceğini söyledi ve kaynaklar planların hala değişebileceğini ifade etti. Şirket, SEC ile halka açılma niyetini henüz onaylamadı. Ancak kaynaklar, yatırım bankaları ve hukuk firmalarını işe alma görüşmelerine katıldıklarını belirtiyor.

Tüm bu açıklamaların yanı sıra Coinbase ve SEC konuyla ilgili herhangi bir açıklama yapmadı.

Listeleme Gerçekleşir Mi?

Şirketlerin genellikle piyasa bankacılığı listeleme planları ile ilgili olarak yatırım bankacıları ve avukatlar ile görüşmelerde bulunduğunu ve bu görüşmelerin her zaman yakın bir listelemenin göstergesi olmadığını belirtmekte fayda var.

Kripto borsasının yönetim ekibi yalnızca süreci daha iyi anlamaya çalışıyor olabilir veya daha sonra yapılacak bir başvuru için zemin hazırlıyor olabilir.

Bunların yanında Coinbase yaklaşık 1 ay önce yaptığı açıklamalarda 18 kripto para birimini listeleyebileceğini de açıklayarak önemli bir adım atacağını belirtmişti.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.
İlgili Yazılar