X


“Coinbase Küresel Finansal Sistemin Dev Borsalarıyla Rekabet Edebilir”

Dünyanın en büyük kripto para borsalarından Coinbase'ın elde ettiği başarılar uzmanların dikkatini çekiyor.
11:00
29 Ekim 2018
Okuma Süresi: 2 Dakika

Dünyanın en büyük kripto para borsalarından Coinbase’ın elde etmiş olduğu büyük başarı küresel finans dünyası tarafından henüz fark edilmiş değil. Kullanıcılarına birçok hizmet sunarak kripto para ekosistemine sayısız fayda sağlayan Coinbase 13 milyondan fazla kişinin kripto varlığını bünyesinde barındırıyor. Şirketin 2017 yılında 1 milyar dolardan daha fazla gelir elde etmesi dikkatleri çekiyor.

Global Advisors isimli bir finansal danışmanlık şirketinin kurucusu ve JP Morgan adlı geleneksel finansal kuruluşun eski çalışanlarından Daniel Masters geçtiğimiz günlerde Coinbase hakkında değerlendirmelerde bulundu. Masters’a göre borsayı gelecekte güzel günler bekliyor olacak ve bu başarılı şirket New York Borsası (NYSE) ya da Nasdaq gibi dev piyasa oyuncularıyla rekabet eder bir seviyeye ulaşacak.

Küresel finansal sistemde kendini ispatlamış başarılı isimler arasında gösterilen Masters tarafından ileri sürülen bu görüşlerin gerçekleşmesi için belirli şartların yerine getirilmesi gerekiyor. Masters’ın tahminlerinin hayat bulması için kripto para piyasasının karşılaştığı başlıca sorunların aşılması büyük önem taşıyor.

Daniel Masters Bloomberg ile gerçekleştirdiği röportajda şunlara yer veriyor:

Eski sistemleri yenilemek amacıyla Chicago Ticaret Borsasını (CME) yeniden tasarlamak yerine platformu dağıtık defter veritabanlarına uyarlayın… Yapacağınız şey menkul değerleri kriptolara çevirmek ve bunları kripto para borsalarında işleme almak. Coinbase’ın bunu yapabileceğini söyleyebiliriz. Şirketin ortaya koyduğu yapı kayıtlara geçen bir komisyonculuk hizmeti sunuyor ve 50 farklı eyalette kayıtlı yatırım danışmanlığı olanağı sağlıyor. 12.5 milyon müşteriye hizmet veren Coinbase kendi menkul değer piyasasına sahip. Şirket bunların üzerine token piyasaya sürerse NYSE ve Nasdaq’a rakip olabilir.

Kaynak: Ethereumworldnews

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar