Coinbase Custody, Telegram’ı Destekleyecek!

Coinbase Custody, GRAM'ı destekleyecek.
18:00
10 Ekim 2019
Okuma Süresi: 2 Dakika

Dünyanın en büyük kripto para borsalarından olan Coinbase’in depolama platformu Coinbase Custody, yeni yaptığı açıklamada Telegram Open Network‘ün kripto parası Gram, Solana (SOL) ve Orchid‘i (OXT) destekleyeceğini duyurdu.

7 Milyar Dolarlık Kripto Para

Üç ağ da henüz piyasaya giriş yapmadı ancak Coinbase bunların piyasaya çıktıkları tarihten itibaren kendi platformlarında depolanabileceğini müjdeledi. Dünyanın en güvenilir kripto para depolama platformlarından birisi olan Coinbase Custody, aynı zamanda kripto paraları sigortalatması ile de bilinmekte. Coinbase Custody bundan yaklaşık 2 ay önce kurumsal depolama firması Xapo’yu satın almıştı. Bu satın alımla beraber Custody’nin koruduğu kripto paraların değeri 7 milyar doları aştı.

Coinbase bu olumlu gelişmeye rağmen Ekim ayının başlarında birçok yatırımcıyı üzen bir adıma imza atmıştı. Coinbase üzerindeki işlem ücretleri ciddi bir şekilde arttırıldı ve borsa Bitstamp ile birlikte dünyanın en pahalı, yani en çok işlem ücreti alan platformu haline geldi. İlgili haberin detaylarını buradan okuyabilirsiniz. Coinbase daha sonra kurumsal yatırımcılar için olan platformunda da 1 milyon doların üzerinde varlığa sahip kullanıcıların işlem ücretinde indirime giderken, daha az varlıklı müşteriler için yine komisyon zammı yapmıştı.

Gram İçin Son Günler

Coinbase’in desteklediğini açıkladığı Telegram’ın kripto parası Gram için de son günlere girmiş durumdayız. Uzmanlar konu hakkında yaptıkları açıklamada Telegram Open Network’ün 31 Ekim tarihinde piyasaya sürüleceğini beklediklerini ifade etmişlerdi.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar