Coinbase Custody, Xapo’yu Satın Aldı

Bu satın almayla Coinbase, dünyadaki en büyük depolama şirketi ünvanını almaya hak kazandı...
18:00
16 Ağustos 2019
Okuma Süresi: 2 Dakika

Cointelegraph’ın haberine göre, Coinbase Custody’nin kripto para şirketi Xapo’nun kurumsal saklama servisini satın aldığı bildirildi. Yapılan son açıklamalara göre bu satın alma sayesinde Coinbase en büyük kripto para saklama servisi oldu…

Kripto Saklama Devi

Dünyanın en büyük kripto para borsalarından Coinbase 15 Ağustos’ta resmi blog sayfası üzerinden yaptığı açıklamayla, satın almanın gerçekleştiğini kamuoyuna duyurdu.

Amerika merkezli Coinbase’in depolama hizmeti olan Coinbase Custody, 13 Temmuz’da Twitter üzerinden yaptığı bir açıklamayla korumaları altındaki kripto para birimlerinin toplam değerinin 1.3 milyar dolara ulaştığını duyurmuştu. Konuyla ilgili detayları bu haberimizde sizlerle paylaşmıştık. Borsanın Xapo adımı da bu açıklamanın yalnızca 2 ay sonrasında geldi.

Öte yandan yapılan son açıklamaya göre Xapo ile varılan anlaşmanın ardından Coinbase Custody’nin gözetimi altındaki kripto para miktarı 7 milyar dolara ulaştı.

Xapo ve Coinbase

Yapılan açıklamalara göre kripto para cüzdan sağlayıcı olan Xapo ve Coinbase Custody, mayıs ayının ortalarından bu yana satın alma ile ilgili görüşmeleri yürütüyor.

Bunun yanında duyuruya göre, Coinbase Custody şu anda 14 farklı ülkede 120’den fazla müşteri adına depolama hizmetini sürdürüyor. Şirketin kurumsal hizmetler konusundaki taahhüdünü teyit eden Coinbase konuyla ilgili şu açıklamayı yapıyor:

Kurumsal ürün yelpazemiz müşterilerimizin kripto paraları ile işlem yapmaları, depolamaları ve etkileşimleri için kesintisiz, güçlü ve uyumlu bir ekosistem sağlar.

Öte yandan Xapo satın almasının yanı sıra geçtiğimiz günlerde yapılan bir açıklamayla Grayscale Investment’ın da kripto para yatırımları konusunda Coinbase Custody ile çalışmaya karar verdiği belirtilmişti. Yapılan açıklamalarda Coinbase Custody’nin Grayscale ailesinin ürünleri olan ve Bitcoin (BTC), Bitcoin Cash (BCH), Ethereum (ETH), Ethereum Classic (ETC), Litecoin (LTC), Stellar Lumens (XLM), XRP ve ZCash’i içeren kripto para birimleri için depolama hizmeti sunacağı ifade edilmişti.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar