X


Coinbase (COIN) Beklenen Performansı Sergilemedi: Fiyat Açılıştan Sonra Düşüşe Geçti

COIN fiyatı açılır açılmaz düşüşe geçti.
21:01
14 Nisan 2021

ABD’nin en büyük kripto para borsası Coinbase, bugün resmen halka arz oldu ve işlemler Nasdaq üzerinde açıldı. ABD’nin teknoloji odaklı şirketlerinin listelendiği Nasdaq’a hızlı bir giriş yapan Coinbase’in hissesi COIN, ne yazık ki beklenen performansı henüz gösteremedi.

COIN, Açılış Fiyatının Altına Sarktı

Referans olarak 250 dolarlık fiyata sahip olan COIN, açılışı 381 dolar ile yaptı. COIN’in fiyatı bu esnada 424 dolara kadar çıksa da 424 dolara atılan iğne kalıcı olmadı. Sert bir düşüş ile 378 dolara kadar gerileyen COIN, düşüşünü sürdürüyor.

Kredi kartıyla bitcoin ve kripto para satın almak için Cex.io'ya bu linkten üye olarak komisyon avantajlarından yararlanabilirsiniz.

Coinbase’in 100 milyar dolarlık değerleme ile Nasdaq’a giriş yapmasına rağmen an itibarıyla düşüşe geçmesi, kripto para piyasaları üzerinde de etkili olabilir. COIN fiyatının gidişatı şu an için Bitcoin fiyatının geleceği için bir indikatör olarak görülmekte. Bu ikisi arasında direkt bir bağlantı olmasa da piyasanın bir süre daha COIN ve BTC’yi böyle görmeye devam edeceği söylenebilir.

Buna rağmen Nasdaq üzerinde listelenen ilk kripto para borsasının 100 milyar dolar ve üzerinde değerleme ile açılış yapması beklentilerin dışında büyük bir başarı olarak görülmekte. Coinbase, 250 dolarlık referans fiyata rağmen 381 dolardan açılış yaparak aslında beklentileri de bir nebze karşılamış oldu.

Coinbase ve Bitcoin İlişkisi, Fiyatı Etkilemeye Başladı

Coinbase’in gelir modelinin direkt olarak kripto para işlem ücretleri temeline dayanması da kripto para sektörüne yönelik ilginin azalması ile COIN’in değerinin de azalabileceğini akıllara getiriyor. Buna karşın COIN’in düşüşü veya yükselişi gerçek anlamda Bitcoin’in gidişatını etkilemekten çok uzak kalabilir.

Lider kripto para birimi Bitcoin ise tahmin edildiği gibi şu an için COIN’in gidişatına ayak uyduruyor. BTC fiyatı gün içerisinde 64.500 dolara kadar yükselirken an itibarıyla %2,1 düşüş yaşıyor ve 62.000 dolar seviyesine kadar geriledi. BTC için önemli desteğin ise 62.000 dolar olduğu görülüyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar