X


Coinbase Açıkladı: 1.000 Bitcoin İşlemini Engelledik!

Coinbase yetkilileri Twitter'daki Bitcoin saldırısı hakkında ek bir açıklama yaptı.
19:13
21 Temmuz 2020

Dünyanın önde gelen kripto para borsalarından birisi konumundaki Coinbase, 15 Temmuz gecesinde yaşanan Twitter saldırısı ile ilgili ek açıklamalarda bulundu. Bilindiği üzere saldırganlar birçok onaylı Twitter hesabını ele geçirerek büyük bir Bitcoin dolandırıcılığı girişiminde bulunmuşlar ancak yaklaşık 14 Bitcoin toplayabilmişlerdi.

Coinbase 280.000 Dolarlık Bitcoin İşlemini Engelledi

Bill Gates, Joe Biden ve Elon Musk gibi isimlerin hesaplarının ele geçirilmesi sonucunda bu kadar az fon toplanması ise birçok analistle yatırımcının dikkatini çekti. Coinbase kripto para borsası ise yeni yaptığı açıklamada 1.000’den fazla kullanıcının toplamda 280.000 dolar değerinde Bitcoin göndermesini bizzat engellediklerini belirtti.

Saldırganların Bitcoin cüzdan adresini kara listeye aldıklarını belirten Coinbase yetkilileri, bu sayede en azından kendi borsalarında yer alan kullanıcıların güvenliğini sağlamış oldu. Coinbase bu dolandırıcılığı fark etmeden önce 14 kullanıcının 3.000 dolar değerinde Bitcoin gönderdiğini de açıkladı. Olay fark edildikten birkaç dakika sonra ise Coinbase tarafından hemen önlem alındı.

300'den fazla kripto para ile al-sat yapmak, lending ve staking'den kazanç sağlamak için bu linkten Binance'ye üye olabilirsiniz.

Uzmanlar ise Twitter’daki Bitcoin saldırısının Coinbase borsasının engellediği 280.000 dolarlık fonlar eklense bile böyle bir çaba için çok ama çok yetersiz olduğunu belirtmekte. Dünyanın en çok tanınan isimlerinin hesaplarını hackleyen ve direkt Twitter sistemine sızan saldırganların elde ettiği fonun, YouTube üzerinde Bitcoin dolandırıcılığı yapıp milyonlarca dolar toplayan dolandırıcılardan çok daha fazla olması bekleniyordu.

Saldırganlar ele geçirdikleri Bitcoin‘leri çoktan harekete geçirdi ve bunların şimdiden aklanmış olabileceği tahmin ediliyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar