X


Uzman İsim: Altın Piyasasındaki Boğa, Bitcoin’e de Yarayabilir

Tuur Demester Altın rallisinin Bitcoin'e de yarayabileceğini ifade etti.
20:41
21 Temmuz 2020

Altın kesinlikle yılın başından beri inanılmaz bir performans sergilemekte ve şimdiden son 9 yılın rekorunu kırmayı başardı. 10 trilyon dolarlık bir piyasa değerine sahip olan Altın, %1’lik bir yükseliş elde ettiğinde bile bunun büyük bir öneme sahip olduğu biliniyor. 2020 yılının başından beri %22 artış elde edilmesi ise rallinin ne kadar büyük olduğunu göstermekte.

Demester’den Altın ve Bitcoin Vurgusu

Önde gelen analistler ise Altın fiyatlarındaki rallinin hala tam olarak başlamadığını ve bu başladığında lider kripto para birimi Bitcoin’in de bundan faydalanabileceğini belirtmekte. Adamant Capital CIO’su ve ünlü Bitcoin yatırımcısı Tuur Demester, Altın fiyatlarındaki yükselişin Bitcoin boğasına da yarayacağını düşünüyor.

Demester, Altın fiyatının neredeyse tüm zamanların rekoruna geldiğini ve çifte dip noktasından sonra yükselişe devam edebileceğini ifade etti. Altın fiyatlarının büyük bir boğa piyasasının başlangıcında olma izlenimi verdiğini belirten Demester, Gümüş fiyatlarının da uzun vadeli kanaldan çıkacağını ve yeni yükseliş trendine gireceğini düşünüyor.

Bloomberg’in önde gelen analistlerinden Mike McGlone ise ay başında yayınladığı yazısında Altın ve Bitcoin fiyatları arasındaki doğrusal ilişkiye dikkat çekmişti. 12 Mart tarihinden bu yana iki varlığın beraber yükseldiğini belirten McGlone, olası bir rallide ikilinin yine beraber yukarı çıkacağını belirtti.

Bitcoin‘in bugün yeniden 9.300 dolar üstüne çıkması ise boğa sinyallerinden birisi olarak görülmekte.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.
İlgili Yazılar