X


Ünlü Fon Yöneticisi Bitcoin, Altın ve Gümüş Yatırımcılarına Seslendi

Kyle Bass, Bitcoin, Altın ve Gümüş fiyatlarında patlama bekliyor.
11:47
21 Temmuz 2020

Hayman Capital Management kurucusu Kyle Bass, Bitcoin, Altın ve Gümüş fiyatlarında çok yakında bir patlama ve inanılmaz bir yükseliş yaşanabileceğini düşünüyor. Bass, konu hakkında yayınladığı gönderisinde küresel çapta para basmanın enflasyonu arttıracağını ve bunun sınırlı arza sahip varlıkların büyümesini tetikleyeceğini ima etti.

Gümüş, Altın, Bitcoin ve bunun gibi varlıkların devasa miktarda para basma olaylarından dolayı yükselişe hazır olduğunu belirten Bass, tweet’inde 10 yıllık Gümüş fiyat grafiğini de paylaştı. 2005 yılında 33 milyon dolarlık bir varlıkla fonunu kuran Bass, 2008 yılındaki ekonomik kriz esnasında inanılmaz bir tanınırlık elde etmişti.

Bitcoin Tahmini Ses Getirebilir

2007 yılında yaptığı tahminler ile müşterilerine %200 getiri sağlayan Bass, emlak krizini bilen nadir isimlerden birisi oldu. Bu da Bass’ın daha önce yaptığı tahminlerin ne kadar önemli, gelecekte yapacağı tahminlerin gerçek olma olasılığının da bir hayli yüksek olduğunu gösteriyor.

Bass’ın ifadelerinin bir benzeri aslında başka bir popüler yatırımcı ve kurumsal isim olan Paul Tudor Jones tarafından da kullanıldı. Wall Street’in efsanelerinden birisi olan Jones, kısa süre önce Bitcoin yatırımı yaptığını açıkladı. Jones, Bitcoin‘in enflasyon artışı beklendiği şu günlerde “en hızlı koşan at” olduğunu belirtmişti.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.
İlgili Yazılar