X


Nokta Atışı Tahminleri İle Tanın Analist, Altcoin Yatırımcılarını Uyardı

Pentoshi, altcoin yatırımcılarını üzen haberi verdi.
17:47
21 Temmuz 2020

Lider kripto para birimi Bitcoin, altcoin’lerin aksine son iki ile üç haftadır oldukça kötü ve durağan bir performans sergilemekte. Birçok altcoin %100 gibi kritik yükselişler elde etse de Bitcoin 9.200 dolar seviyesinin altında adeta kapana kısıldı.

Kripto para analistleri ise Bitcoin’in bu kötü performansına rağmen yakında asıl BTC yükselişinin başlayacağını ve altcoin yatırımcılarının ciddi zararlar edeceğini düşünüyor. Bundan iki ay önce analistlerin birçoğu piyasaya BTC’nin liderlik edeceğini düşünüyorken bu beklenen gerçekleşmedi ve altcoin’leri zirveyi ele geçirdi.

Altcoin’lerde Düşüş, Bitcoin’de Yükseliş Başlayacak

Özellikle DeFi tabanlı kripto para projelerinin elde ettiği yükseliş, Bitcoin’in unutulmasına yol açtı. Şimdi ise DeFi sektöründeki FOMO’nun yavaş yavaş bitiyor olması, Blockfyre’ın teknik analistinin Bitcoin tahminini yinelemesine yol açtı. Analist, yakında altcoin piyasasında çok sert bir düşüş görülebileceğini ve Bitcoin’in yükselişe geçebileceğini düşünüyor.

Kredi kartıyla bitcoin ve kripto para satın almak için Cex.io'ya bu linkten üye olarak komisyon avantajlarından yararlanabilirsiniz.

Pentoshi, altcoin’lerin fiyatında özellikle BTC paritesinde %5 ile %15 arasında değişen düşüşler görüleceğinin altını çizdi. Altcoin’lerin bu düşüşünün aslında Bitcoin’in yükselişinden kaynaklanacağını vurgulayan Pentoshi, BTC için de net yükseliş tahmininde bulundu.

Bitcoin’in bu yazının kaleme alındığı an itibariyle 9.300 doları aşması ise Bitcoin balinalarının harekete geçmiş olabileceğini gösteriyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar