X

Band Protocol Coin Nedir?

DeFi ekosisteminin önemli bir parçası olan BAND Protocol Coin nedir?
15:32
21 Temmuz 2020

BAND Protocol token odaklı topluluklar yaratmak için piyasaya sürülmüş açık blockchain protokolüne sahip merkeziyestsiz bir projedir. BAND Protocol Coin ise merkeziyestiz uygulamaları birbirine bağlayan ağlar arası bu veri platformunun kripto parasıdır. BAND Protocol geliştiricilerinin temel hedefi farklı toplulukları güvenilir veri kaynakları ve merkeziyetsiz protokoller aracılığıyla birbirine bağlamak ve eşleştirmektir.

Band Protocol Nedir?

BAND Protocol aslında şu an için kripto para piyasasındaki iki büyük soruna çözüm getirmeyi hedefliyor. Merkeziyetsiz uygulamaların (Dapp) veri kaynaklarının güvenilirliği ve blockchain ağlarının ölçeklenebilirliği, BAND Coin ile çözüme ulaştırılması planlanan iki temel konu olarak görülmekte. Blockchain teknolojisi devamlı olarak gelişse ve ana akım kitlelere yayılsa da ölçeklenebilirlik sorunu çözülmeden bunun tam anlamıyla ana akım kabule ulaşmayacağı vurgulanıyor.

BAND kripto para olarak piyasaya sürdüğü BAND Coin ile de bu çözümlere karşı yardımcı olan kripto para yatırımcılarını ödüllendirmeyi istiyor. Proje özellikle Web 3.0 çerçevesini blockchain bakış açısıyla uygulamayı ve tam anlamıyla merkeziyestizliği elde etmeyi hedefliyor. Cosmos ağı tabanlı olan BandChain ağının iki farklı kripto para birimi var ve bunlardan birisi BAND Coin iken diğeri veri seti token’ları olarak biliniyor. Veri seti token’ları kendilerine atanan özellikleri uygulayan ve herhangi bir maddi değeri olmayan token’lardır. Ekip, BandChain ağının şimdiden saniyede binlerce işlem yapabildiğini iddia ediyor.

300'den fazla kripto para ile al-sat yapmak, lending ve staking'den kazanç sağlamak için bu linkten Binance'ye üye olabilirsiniz.

Bu iddiaya göre Band Protocol coin gerçekten de birçok önde gelen kripto para biriminin yapamadığı bir şeyi başarmış olabilir.

BAND Coin Nedir?

BandChain ağının temel kripto para birimi olan BAND Coin aynı zamanda en büyük 97. kripto para birimi sıralamasında yer alıyor. Kullanıcılar BAND token’larını sadece yatırım için değil aynı zamanda Staking ve ağın yönetiminde etkili olmak için de kullanabilmekte. BAND Protocol Coin teminat olarak gösterilerek veri seti token’ları satın alınabilmekte ve bunlarla ağın yönetimine katkı imkanı ortaya çıkmakta.

BAND Coin Yorum

BAND Coin yorumlarına bakıldığında bunların aslında genel olarak DeFi projelerinin yorum çerçevesinde olduğu görülüyor. Merkezsiz finans uygulamaları son aylara damga vurmayı başarmış olsa da bunların elde ettiği popülerlik yavaş yavaş azalmaya başladı. CoinMarketCap verilerine göre BAND bu yazının kaleme alındığı an itibariyle son 24 saat içerisinde %17 değer kaybetti. BAND/USD işlem çifti 3,91 dolarlık birim fiyata sahip. Uzmanlar DeFi sektörünün ciddi bir tanınma elde etmesine rağmen yakında bu etkisini kaybedebileceğini ve BAND coin gibi kripto paraların düşüşe devam edeceğini vurgulamakta.

Önde gelen kripto para analistlerinden DonAlt da geçtiğimiz günlerde yayınlanan bir video röportajında BAND Coin yorumlarına bir yenisini ekleyerek bunun gelecek vaat eden bir proje olmasına rağmen DeFi sektörünün gidişatına bağlı olduğunu vurgulamıştı. Band Protocol hakkındaki yorumlar özellikle sunduğu Staking imkanından dolayı çoğunlukla olumlu olsa da bu alandaki rakiplerin de arttığı biliniyor.

BAND Coin Nasıl Alınır?

BAND Coin direkt olarak Binance’in IEO platformu Binance Launchpad aracılığıyla piyasaya sürülmüştü. Bu sebeple BAND token ticari hacme göre dünyanın en büyük kripto para borsalarından birisi olan Binance üzerinden hızlı ve sorunsuz şekilde satın alınabilir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar