X

Civic Coin Nedir?

Civic token Ethereum Blockchain’inde geliştirilen Civic platformu ile ilişkili kripto para birimidir.
09:47
30 Temmuz 2020

CVC token’ın ana şirketi, açık kaynaklı ve merkezsiz bir ekosistem ile kimlik doğrulama alanında hizmet veren, kar amacı gütmeyen bir kuruluş olan Identity.com’dur. Identity.com ile birlikte şirketler ve geliştiriciler, kullanıcılara dijital kimlikleri üzerinde daha fazla kontrol sahibi olmalarını sağlayan uygulamalar ve isteğe bağlı kimlik doğrulama çözümleri geliştirebilirler.

Cvc Coin

Civic token ya da Civic coin, öncelikle kimlik doğrulama işlemi sırasında değiştirilen ve Ethereum Blockchain’inde gelişen Civic ile ilişkili para birimidir. Platformun yaptığı açıklamalara göre CVC token, borsalarda genellikle kripto para işlem çiftleri ile işlem görüyor ve bu borsaların sayısının yaklaşık olarak 25 olduğu ifade ediliyor. Geleneksel para işlemlerinde ise daha kısıtlı borsa seçeneği bulunuyor.

Bunlarla birlikte Civic token’ı bir ERC20 token’ıdır. Yani Ethereum’u destekleyen herhangi bir cüzdanda saklanabilir.

300'den fazla kripto para ile al-sat yapmak, lending ve staking'den kazanç sağlamak için bu linkten Binance'ye üye olabilirsiniz.

Ayrıca Civic coin, Bitcoin ve Ethereum gibi kripto para birimlerinin aksine madenciliği yapılmayan bir kripto para birimi.

Civic platformu, Civic Wallet ile birlikte kullanıcılarına hizmet sunuyor. Civic Wallet, dijital para birimlerinin gönderilmesi, alınması ve saklanması için güvenli ve kolay bir yol sağlayan dijital bir cüzdandır. Yapılan açıklamalara göre, Civic Wallet’ı indirmek ve kullanmak ücretsiz. Bazı dijital para birimi işlemleri için küçük ücretler uygulanabiliyor ve dijital para birimleri satın almak için küçük bir ücret talep edilebiliyor.

Bunların yanında şu anda Civic Wallet, USD Coin (USDC), Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH) ve Civic’i (CVC) destekliyor. Gelecekte ek para birimleri destekleneceğini de yaptığı açıklamalarda belirtiyor. Ayrıca platform Civic Wallet’ın kullanılabileceği iki ana fonksiyon sunuyor:

  • USDC, ETH, BTC ve CVC dahil olmak üzere dijital para birimleri Civic Wallet sayesinde kullanılabilir ve saklanabilir.
  • Bir kullanıcının adı veya cüzdan adresi girilerek veya bir QR kodunu taranarak dijital para birimleri gönderilebilir ve alınabilir.

Civic Token Fiyat

Yazının yayına hazırlandığı an itibariyle Civic coin’in fiyatı 0.0297 dolardan işlem görüyor. Civic coin market cap verilerine göre, 25 Aralık 2017’de en yüksek seviyesine ulaştı ve 1.66 dolardan işlem gördü. Bununla birlikte CVC token’ın en düşük fiyatı da piyasa çöküşünün yaşandığı 2020 Mart ayında gerilediği 0.0108 dolardı.

Bunlarla birlikte Civic coin market cap verilerinde belirtilen ve toplamda 1.000.000.000 CVC olması planlanan CVC coin’lerin 670.000.000 adedi dolaşımda bulunuyor. Ayrıca CVC token’ın 24 saatlik işlem hacmi yaklaşık olarak 6.984.552 USD iken toplam piyasa değerinin 19.943.149 USD olduğu görülüyor. Bu piyasa hacmi ile Civic token piyasa hacmi bakımından 303. sırada yer alıyor.

Civic Coin Yorum

Civic platformunun özellikle kimlik doğrulama alanında getirdiği yeniliklerin gelecek vaat ettiği ve bunun da zamanla fiyata yansıyacağı ifade ediliyor. Çünkü platformun açıklamalarına göre, dünden bugüne kimlik doğrulama işlemi her zaman bir sorun teşkil etti ve manuel doğrulamalarda her zaman sorunlar yaşandı. Civic’in Blockchain kullanımı ve merkezi olmayan sistemi, veri şifrelemesiyle birlikte kimlik doğrulama işlemini tamamen güvenli hale getiriyor.

Bunların yanında yapılan Civic yorumlarına göre, çoğu kripto para birimi ödeme ve bankacılık sistemlerine odaklanırken CVC token’ın kimlik doğrulamayı merkeze almış olması diğer projelerden ayrılmasını sağlıyor.

Farklı bir alanda çözümler sunması ve 2017 yılından bu yana hizmet veriyor olması sebebiyle yatırımcılar ve araştırmacılar CVC token’ın gelecek vaat ettiğine inanıyor.

CVC Coin Nasıl Alınır?

Kimlik doğrulama alanında oldukça önemli bir proje olarak nitelendirilen Civic token’ı dünyanın en popüler borsalarından biri olan Binance üzerinden hızlı bir şekilde satın alabilirsiniz.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar