reklamı kapat

Ünlü CEO Yıl Sonu Bitcoin Fiyat Beklentisini Açıkladı

Mike Novogratz Bitcoin fiyat tahminini açıkladı.
11:17
30 Temmuz 2020

Lider kripto para birimi Bitcoin’in fiyatı bu haftanın başından beri bir hayli hareketlendi ve yükselişe geçti. 9.300 dolar seviyesinden 10.500 dolar seviyesine kadar çıkan BTC, boğaların baskısı ile buranın da üstüne çıktı ve 11.400 dolar noktasına kadar geldi. Galaxy Digital’in CEO’su Mike Novogratz ise Bitcoin’in yükselişinin henüz bitmediğini düşünüyor.

Bitcoin 5 Yılda %80 Artacak

Novogratz, yayınlanan güncel bir röportajında BTC/USD işlem çiftinin 20.000 dolara kadar çıkacağını vurguladı. Novogratz sadece bu tahminle de yetinmedi. Galaxy Digital’in CEO’su önümüzdeki 5 yıllık süre içerisinde Bitcoin’e yatırım yapanların paralarını %80 arttıracaklarını vurguladı.

Altın fiyatlarının da yükselişe devam edeceğini belirten Novogratz, merkez bankalarının ve hükümetlerin para basmaya devam etmesinin illa ki bir etkiye sahip olacağını hatırlattı. “Büyük balonların” genellikle mali politika hamleleri ile bittiğini hatırlatan ünlü isim, FED’in şu sıralar faiz yükseltme adımı atamayacağını belirtti. Bu da Altın fiyatının yükselişini devam ettirebilir.

ABD hükümeti geçtiğimiz günlerde de Amerikalılar için 1 trilyon dolarlık ek bir teşvik paketini onaylamıştı. Böyle bir ortamda hem Bitcoin hem de Altın fiyatlarının yükselmesi ise hiç şaşırtıcı bir gelişme gibi durmuyor.

Novogratz buna ek olarak Altın ve Bitcoin arasında BTC’yi tercih ettiğini de belirtti ve tarafını açıkladı.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.