X


Cardano Ağındaki Aktif Adres Sayısı Çarpıcı Bir Yükseliş Kaydetti: ADA Gelecek Yorumları

Cardano ağı ve yerel varlığı ADA, bir dizi yükseltmenin ardından bu yıl oldukça etkili bir performans sergiliyor.
16:48
30 Kasım 2021

Cardano ağındaki aktif adres sayısı, bu ay %200’den fazla artarak önemli bir rakama ulaştı. Cardano (ADA) fiyatındaki düşüş trendinin aksine aktif adres sayısı yükseliyor.

Cardano’da Önemli Metrik

Messari verilerine göre Cardano ağındaki aktif adres sayısı şu anda 191.500’ün biraz üzerinde olmasına rağmen 22 Kasım tarihinde 485.000’in üzerinde bir zirveye ulaştı. Ay başında ise bu rakam 161.000 civarındaydı. Cardano ağı ve yerel varlığı ADA, bir dizi yükseltmenin ardından bu yıl oldukça etkili bir performans sergiliyor.

Kredi kartıyla bitcoin ve kripto para satın almak için Cex.io'ya bu linkten üye olarak komisyon avantajlarından yararlanabilirsiniz.

Platforma akıllı sözleşmeler getiren Alonzo yükseltmesi bunlardan en önemlisiydi. Akıllı sözleşmelerle ağ çok daha yetenekli hale gedi ve DeFi alanıyla ilgili birçok gelişmeye ışık tuttu. SundaeSwap gibi çok sayıda DEX, şu anda yapım aşamasında geliştiriciler de diğer dApp’ler üzerinde çalışıyor.

Popüler kripto para adına kötü gelişmelerin geldiği göz önüne alındığında aktif adres sayısının artması şaşırtıcı olabilir. Geçtiğimiz günlerde popüler alım satım platformu eToro, ABD kullanıcıları için ADA’yı delist etmişti. ADA fiyatı bu gelişmenin akabinde önemli yara aldı.

Cardano Geleceği Parlak Mı?

ADA fiyatı düşüyor olsa da Cardano ağındaki gelişmeye kesinlikle oldukça taze bir ilgi var. Cardano’daki DeFi ile ilgili gelişmelerde gözle görülür artışlar görülürken Ardadex Cardano’daki ilk DEX ve NFT pazarı oldu. Ayrıca COTI ağda yeni bir stablecoin olarak işlem görüyor.

Kredi protokolü AdaLend ise ekosistemin önemli bir parçası olmaya aday. Cardano başarısının büyük kısmı ekosistem gücünden kaynaklanacaktır. DeFi sektörünün lider olan Ethereum’a karşın Cardano uygulanabilir bir alternatif olarak hizmet etmeye hazır görünüyor. Öte yandan Ethereum da teknik iyileştirmeler üzerinde çalışıyor. Bu nedenle yeni nesil ağlar, güçlü bir ekosistem inşası için güçlü yanlarını hızla kullanmak adına mücadele verecek.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar