X

Binance CEO’su CZ, Borsada Listelenecek Coin’lerde Bu Kritik Faktöre Baktıklarını Açıkladı

Binance CEO'su CZ, platformlarda listelenecek kripto paralar için önemli kritik faktörün kullanıcı sayısı olduğunu belirtti.
15:06
30 Kasım 2021
Okuma Süresi: 2 Dakika

İşlem hacmi bakımından dünyanın en büyük kripto para borsası Binance‘in CEO’su Changpeng Zhao, platformdaki listelemeler hakkında konuştu. Başarılı CEO, geçtiğimiz gün Forbes ile gerçekleştirdiği röportajda Binance’de bir kripto para birimini listelemek için en önemli kriteri açıkladı.

Binance, Bu Kriterlere Bakıyor

Binance CEO’su CZ, platformlarda listelenecek kripto paralar için önemli kritik faktörün kullanıcı sayısı olduğunu belirtti. CZ, blok zincirindeki aktif adreslerin sayısı, sosyal medya izleyicileri ve kod taahhütleri gibi birçok başka etkenin de ayrıca önemli olduğunu aktardı. Ana ölçünün kullanıcı sayısı olduğunu kaydeden CZ, açıklamalarına şöyle devam etti:

“Bir coin’in çok sayıda kullanıcısı varsa, onu listeleriz. Bu ezici önemli bir özellik. Örneği meme coin’leri düşünün, şahsen anlamasam da çok sayıda kullanıcı tarafından takip ediliyorsa onu listeleriz. Toplulukları dinliyoruz, benim fikrimin bir önemi yok. Çok sayıda kullanıcınız varsa, ürününüzün değeri vardır. Ölçek olarak en kolay yol budur. Kullanıcı istatistiklerini başvuru formuna dahil edin. Bu size önemli ölçüde yardımcı olacak.”

Kripto listeleme odaklı platform Listing Help’in kurucusu Sergei Khitrov, Binance gibi büyük kripto borsalarının çoğunlukla listelemelerden ziyade işlem hacminden kazandığı için küçük token’ları listelemek ile ilgilenmediğini belirtti. Khitrov, önemli görüşlerini aktardı: “Bu birçok projenin anlamadığı ana sorunlardan biri. Bir topluluk oluşturma ile işe başlamalılar.”

Binance, Kaç Kripto Para Listeliyor?

Khitrov medyaya yansıyan demecinde, sözünü ettiği olgunun Telegram kanalında 500 veya 10.000 kişi değil çok daha büyük bir izleyici kitlesi anlamına geldiğini belirtmişti. Bununla birlikte deneyimli isim, token yaratıcılarının daha küçük borsalardan başlamaları gerektiği tavsiyesinde bulundu.

Bu yazının kaleme alındığı an itibarıyla Binance Bitcoin, Ethereum‘un yanı sıra Dogecoin ve Shiba Inu gibi popüler meme token’ları da dahil olmak üzere toplam 346 kripto para birimini platformunda barındırıyor. Binance’in günlük işlem hacminin 28 milyar dolar olduğu tahmin ediliyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar